У Черкасах живе два типи людей: одні щодня ходять на роботу, гуляють містом, закохуються, сваряться і живуть своїм життям, інші ж – спостерігають за ними зі стін будівель. Ви, напевно, помічали цю "армію" портретів у різних районах Черкас: на будинках, парканах, стовпах? Видання in.ck.ua знайшло їхнього "батька". Проте художник захотів залишитися інкогніто.

DSC_0111

Він не любить визначення “дизайнер” і називає себе вуличним художником, графіті-райтером. Має художню освіту і вже давно визначився, чим хоче займатися в житті. Брав участь у чотирьох спільних і мав персональну виставку на заході України. Все розпочалося у 2012 році з простих портретів друзів. Хлопець малював їхні обличчя, не відриваючи руки від паперу. Виходили кумедні каракулі, згодом почав зображувати їх на стінах.

DSC_0112

Автор перестав рахувати свої роботи вже на шістдесятому обличчі. У Черкасах "армія" портретів сягає сотні малюнків, хоча багатьох вже зафарбували. Такі ж обличчя на стінах можна знайти у Києві, Вінниці, Рівному, Львові, Луцьку та інших містах України. В середньому на створення одного портрету хлопець витрачає 25-40 секунд. З однієї банки фарби можна намалювати близько 10-15 робіт. Автор упевнений, що звичайне графіті не всі розуміють, а дивакуваті обличчя привертають увагу перехожих.

DSC_0001

- Графіті – це егоїзм, ти пишеш і популяризуєш своє ім'я. Ці малюнки я не підписував, лише іноді писав дурні фрази... Звісно, в колах графіті-тусовки всі знали, що це мої роботи, але для інших їх авторство залишається загадкою. Ця техніка абсолютно не нова, багато художників малюють однією лінією, тому це не мій винахід. Глядачі бачать кінцевий результат, для мене ж важливим був саме процес, а не результат. Щойно підходжу до стіни, мозок начебто відключається, перед очима з'являються тисячі образів, і я просто вожу рукою. Коли малюєш на стіні, ти не бачиш масштаб зображення. В результаті пропорції ламаються, обличчя виходять потворними, це додає їм якогось шарму. Я ніколи не знаю, коли буде кінець лінії, не знаю, яким буде результат. Це не залежить від мене, такий собі неконтрольований процес, - розповідає художник.

DSC_0116

Художник робить "культурне" графіті: зазвичай малює на стінах будинків, палетах, під’їздах та інших комунальних поверхнях, ніколи не малює на чистих пофарбованих стінах. Часто працює за правилом "розбитого вікна": якщо стіна засмічена рекламними оголошеннями, різними написами, то один портрет гіршою її вже не зробить.

DSC_0120

Більшість відгуків, які графіті-художник чув про свої роботи, були позитивними. Але він упевнений, що багатьом ця творчість не подобається. На жаль, в Черкасах стріт-арт розвивається не так активно, як в інших українських містах. Митець переконаний – щоб розвивати настінну творчість  у нашому місті, люди повинні зрозуміти, що мистецтво не завжди таке, яким вони його собі уявляють, повідомляє автор тексту Яна Проценко.

DSC_0124

реклама

Коментарі  

 
+5 #8 пані Наталя 21.05.2016 12:33
Я розумію, коли графіті малюють на потворному паркані. Але коли спотворюють чисту стіну - це вандалізм
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-6 #7 Иван 20.05.2016 20:27
Классные рисунки!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-8 #6 ВІРА 20.05.2016 14:15
Подяка за малюнки. Це не саме гірше у нашому житті.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+10 #5 МИР 20.05.2016 13:27
Интересно, что бы на Западе сделали, если бы там кто-то стены обрисовывал, не спрашивая разрешения? Там бы такой штраф впаяли, что надолго отбило бы охоту вандалить!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+17 #4 nnk3 20.05.2016 11:55
А що скажуть власники пошкодженого майна?!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+18 #3 Сухомлинський 20.05.2016 11:50
Макаренко таким художникам знімав штани та паском виховував.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+24 #1 енот Вениамин 20.05.2016 11:18
Эти "шедевры" ничем не отличаются от написаного на стене слова из трех букв. Вандализм.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100