Про це повідомляє управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності Вищої ради правосуддя.
Нагадаємо, Володимир Орленко був серед тих суддів, які приймали рішення про обрання міри запобіжних заходів черкащанам, затриманим після штурму Черкаської облдержадміністрації під час подій Революції гідності у січні 2014 року. Уже тоді було відомо, що міліція затримувала всіх перехожих, яким не пощастило ввечері опинитися поблизу облдержадміністрації. Володимир Васильович, зокрема, розглядав справу президентського стипендіата Владислава Компанійця. Колишнього учасника передачі «Найрозуміший» звинувачували в участі у заворушеннях. Хлопця звільнили з-під арешту лише через тиждень.
Під час розгляду справи судді Орленка доповідачем виступив член Вищої ради правосуддя Вадим Беляневич, який поінформував, що 17 листопада 2017 року до Вищої ради правосуддя надійшло подання Третьої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя з доданою до нього дисциплінарною справою про звільнення судді Соснівського районного суду міста Черкас Орленка Володимира Васильовича на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.
31 травня 2017 року Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя, розглянувши дисциплінарну справу стосовно судді Соснівського районного суду міста Черкас Орленка В.В., відкриту за заявою заступника прокурора Черкаської області Семенова В.В., координатора координаційної ради Коаліції молодіжних громадських організацій Черкаської області «Молода Черкащина» Феофілової В.В. та Краснянчука Р.В., ухвалила рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади судді.
У зазначених заявах скаржники вказували, що суддя Соснівського районного суду міста Черкас Орленко В.В. приймав рішення про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою щодо осіб – учасників масових акцій протесту в період з 21 листопада 2013 року до набрання чинності Законом України від 8 квітня 2014 року № 1188-VII «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» у зв’язку з їхньою участю у таких акціях.
У своєму рішенні Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя дійшла висновку, що виявлені в ході дисциплінарного провадження відомості вказують на факти вчинення суддею Орленком В.В. істотного дисциплінарного проступку, несумісного зі статусом судді, що є підставою для звільнення його з посади.
Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя у своєму рішенні вказала, що характер правопорушень, допущених суддею Орленком В.В., свідчить, що ним необ’єктивно та несправедливо здійснено правосуддя, зокрема зазначила, що у більшості розглянутих суддею Орленком В.В. справ він без правових підстав позбавляв осіб особистої свободи. У зв’язку з цим Третя Дисциплінарна палата вирішила, що застосування до судді дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення його з посади є пропорційним вчиненому.
Крім того, 31 жовтня 2017 року Вищою радою правосуддя розглянуто скаргу судді Орленка В.В. на рішення Третьої Дисциплінарної палати від 31 травня 2017 року та прийнято рішення ВРП про залишення без змін рішення Третьої Дисциплінарної палати ВРП про притягнення судді Орленка В.В. до дисциплінарної відповідальності.
З огляду на викладене Вища рада правосуддя ухвалила звільнити Орленка Володимира Васильовича з посади судді Соснівського районного суду міста Черкас на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.
Фото: Інфоміст.
реклама
Коментарі
Теж, спеціаліста знайшли! Кожен суддя має знати, що за прийняття незаконних рішень відповідальніст ь неминуча.
Так дійсно, для того щоб безневинних притягувать до відповідальност і, а винних звільнять, потрібно бути не аби яким спеціалістом, але в Соснівському суді з цим проблеми немає.
Специалисты в Ростове сидят. И этому туда дорога, если не посадят раньше.
В тюрьму потрібно саджати тих що здійснив державний переворот. А суддя молодець не злякався майданутих.
Стрічка RSS коментарів цього запису