реклама Делікат

Цьогоріч на Черкащині комунальні підприємства ліквідували 258 стихійних сміттєзвалищ. Водночас ще 23 звернення громадян про несанкціоновані сміттєзвалища надійшло на електронний сервіс «Інтерактивна мапа», повідомляє сайт Черкаської ОДА.

zaymutsya-ukrainskim-musorom-e1513156452748 Про облік та контроль за складом відходів, поводження з ними розповів учора у ході колегії ОДА заступник директора Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Андрій Липкань.

Держекоіспекція області у 2017 році провела майже 200 перевірок у сфері поводження з відходами. За виявленими порушеннями складено 174 протоколи та нараховано 95,9 тисяч гривень штрафів.

На сьогодні Департамент моніторить господарську діяльність комунальних підприємств на 21 полігоні твердих побутових відходів. Загальна їхня площа перевищує 132 гектари. Лише за рік у населених пунктах області накопичується 1106 тисяч кубометрів твердих відходів, наголошує посадовець. Найбільше накопичується харчових відходів та паперу, найменше – золи та деревини. Вторинній переробці ж підлягають шкіра, скло, текстиль та папір.

– Проблема поводження з відходами нині набуває все більшої актуальності у нашому суспільстві, гостро стоїть проблема несанкціонованих сміттєзвалищ, – відзначив Андрій Липкань. – На сьогодні актуальним лишається питання роздільного збирання твердих побутових відходів. Сучасні методи та технології поводження з ТПВ уже запровадили у Черкасах, Каневі, Смілі, Ватутіному, Умані, Золотоноші та деяких селах Канівського, Кам’янського та Черкаського районів. Цього року з різних джерел фінансування придбано три сміттєвози на більш ніж 4 млн грн та 245 контейнерів для побутових відходів на 1,3 млн грн.

Водночас, додав Андрій Липкань, більшість сміттєзвалищ області перевантажені. Будівництво нових потребує відведення значних площ земельних ділянок. Тож альтернативою покращення екологічної ситуації в регіоні є будівництво сміттєсортувальних та сміттєпереробних комплексів. Втім упровадження таких проектів потребує значних капіталовкладень, тому необхідним є залучення коштів державного бюджету та зовнішніх інвестицій.

На сьогодні в області працюють два підприємства з переробки та утилізації ресурсоцінних компонентів побутових відходів та заготівельні пункти прийому вторинної сировини. На Уманщині стартувало будівництво сортувально-пресувальної станції. У Черкасах на полігоні захоронення ТПВ побудовано та введено в експлуатацію за кошти інвестора комплексну інженерну споруду із системою збору біогазу полігону ТПВ для виробництва електроенергії.

реклама

Коментарі  

 
+2 #2 Стас 13.12.2017 16:09
Держекоінспекці я з*їла в рази більше коштів,ніж ініціювала штрафних санкцій.А тут-Кландайк!!! Сміття ж везуть просто відкрито...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #1 Стас 13.12.2017 15:16
250... Це де?Ось с.Благодатне Золотоныського району. Навколышный лыс завалений смыттям ы нагадуэ сам звалище.Характерно,що все це- дыяльнысть т.з. дачникыв,дачы яких оточують село.А самы ж дачники-це не просты роботяги-вони ж позицыонують себе як така собы елыта. Ось ы здвору прокурора з Черкас повезли працывники возики в лыс... Выдрапортувати просто.А як недопустити,поп ередити? Придивляюсь до деяких куп-ба!ось ы адреса порушника.Та це комусь треба?Выдрапортували...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100