реклама

реклама

На сайті Черкаської міськради з’явилася електронна петиція щодо перейменування вулиці Можайського на вулицю Степана Бандери.

Вулиця_Можайського

Автором петиції є колишній заступник міського голови Черкас свободівець Ігор Коломоєць.

«Степан Бандера є гідним сином українського народу, під його прапорами сотні тисячі патріотів України виборювали незалежність. І зараз на сході України боронять наші землі від вічного ворога – російського окупанта, які підступно його вбили. Герой України!!! Кто такий фейковий герой Можайський. Освоював землі Сибіру і Далекого Сходу. На Україні про нього пам`ять, як ґвалтівника бідної селянки, коли він приїхав в гості на Вінниччину. Щоб не попасти під суд, втік на освоєння Великоросії!!! Ніколи не був у Черкасах, не має відношення до історії України!!! Є рішення топомічної комісії і підписи жителів вулиці!!!» – мовиться у петиції.

Степан Андрійович Бандера (1909 – 1959) – український політичний діяч, один із чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів — голова Проводу ОУН-Б. За звинуваченням у терористичній діяльності відбував покарання у польських в’язницях. 30 червня 1941 року став одним із авторів Акту відновлення Української Держави. Під час радянсько-німецької війни – ув’язнений у концтабір Заксенгаузен. Після війни був одним із очільників ОУН. 15 жовтня 1959 року Степана Бандеру було вбито агентом КДБ Богданом Сташинським.

Олександр Федорович Можайський (1825 – 1890) – російський морський офіцер, капітан І рангу, експериментатор у галузі авіації. У 1882 році в Санкт-Петербурзі побудував літак на парових двигунах, який зазнав аварії при спробі зльоту. На думку радянських науковців, потужність цього апарату була недостатня для встановленого горизонтального польоту. Однак, у другій половині 1940-х років у період боротьби з «космополітизмом» робилися спроби подати Можайського як основоположника світової авіації. Натомість, першим літаком, на якому люди змогли відірватися від землі та зробити горизонтальний політ, став «Флаєр», побудований братами Орвіллом і Вілбером Райт у США. Перший відомий політ літака в історії людства було здійснено 17 грудня 1903 року. «Флаєр» протримався у повітрі 59 секунд і пролетів 260 метрів.

Черкаська вулиця Можайського починається з тупика над вулицею Максима Кривоноса й простягається на південний захід, впираючись у вулицю Сумгаїтську. Вулиця утворена 1950 року й спочатку називалася Соснівською.

Ідея назвати одну з черкаських вулиць ім’ям Степана Бандери прозвучала в 2011 році в Топонімічній концепції Черкас. Згодом, 2016 року, журналіст Валерій Воротник запропонував перейменувати на його честь вулицю Сумгаїтську. Того ж року в Черкасах відбулася хвиля перейменувань вулиць у ході декомунізаційного процесу, проте в Черкасах вулиця Бандери тоді так і не з’явилася.

У квітні 2017 року міська топонімічна комісія ініціювала нову серію перейменувань. У тому числі пропонувалося назвати ім’ям Степана Бандери вулицю Можайського. Втім, тоді як альтернативний варіант розглядалася зміна назви цієї вулиці на честь черкаських авіаторів братів Касьяненків. У 2018 році виконком міської ради погодив перейменування 8 черкаських вулиць, у тому числі й вулиці Можайського. Проте, цього зроблено так і не було. Натомість, на сайті міськради необхідну кількість голосів зібрала електронна петиція проти перейменування. Тим не менше, топонімічна комісія й далі наполягала на зміні назви вулиці.

Нагадаємо, нещодавно необхідні голоси набрала петиція про перейменування черкаської вулиці Петра Василини на вулицю Василя Стуса. Цю петицію має бути розглянуто на сесії міськради.

Можайського

Інформація про історичні постаті та фото вулиці – з «Вікіпедії», карта – Google.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
-2 #59 Серьожа Йоркширський 12.02.2021 17:17
Якась вона дивна "думка", не така, як у людей,— завжди торочить десь таке, що й купи не держиться, читати гидко.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #58 Думка 12.02.2021 14:36
Прочерк, коли вже ви раз і назавжди забаните цього недолугого Серьожу? Ну фігню ж всяку пише, купи не тримається, читати гидко.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #57 GПан Серьожа 12.02.2021 14:07
Цитую Volodymyr Rebel:
[quote name="серьожа центровой"][quote name="Volodymyr Rebel"][quote name="Серьожа с комсомольской"][quote name="Volodymyr Rebel"А хто тебе захватив,цікаво ? Союз накрився мідним тазом,а ти досі ніяк не привикнеш? Ти скучив за ГУЛАГом? За Голодомором? За залізним занавесом? То хіба ж ти людина?

Собака лает ветер носит.Ты бы еще Навуходоно́сора и Конотопскую "битву" вспомнила.А улицу нужно переименовать например на Г.Васюру,вашего земляка.
Достойный был человек жег беларусов как свечки.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-4 #56 GПан Серьожа 12.02.2021 14:01
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Серьожа Центровой:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую рекруту с 16 века:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Коммунист:
Лучше проспекту Химиков вернуть старое название улица " ХХ Партсъезда"

Тобі в мавзолей пора.Отираєшся тут. :lol:

Тебе в схрон пора вояка :D

Не хочу я в схрон.Там хлопці з "Галичини" зараз якогось москаля допитують.Верещить як свиня.Каже що мол "Ленин такой молодой" и дескать "юный октябрь впереди".Просить будьоновку не забирати. :lol:

солдатик наверно соскучился по мексиканскому галстуку.мы в дра делали таким ка
ты это процедуру то они в отличии твоих братьев москалей даже не хрюкали захлебывались кровью и только буль-буль-буль.

От тільки не треба розказувати як ти крав у людей курей і відрізав ім голови. :lol:

ты шо считаешь себя ПЕТУХОМ.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
0 #55 Q7 12.02.2021 13:02
Окружний адміністративни й суд м.Києва 28/01/2021р своїм рішенням скасував рішення Київради від 07/07/2016р про перейменування деяких вулиць міста, в тому числі і перейменування проспекту Московський на проспент С.Бандери.
Якщо він до столиці не мав ніякого відношення, то яким боком він до Черкас?
А черкаським (Коломойцю і Со) чомусь так нейметься! Свободівці і ура-патріоти потребують до себе уваги!
Справді, поверніть тій нещасній вулиці історичну назву, якщо так комусь припекло! Начеб-то, після перейменування, її жителям мають знизити тарифи і підняти зарплату!!! І, в результаті,- настане щастя, на окремо взятій вулиці, разом з ЄС і НАТО в кишені...
Коли закінчиться цей ідіотизм з перейменуванням ?..
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #54 Китайский календарь 18.01.2021 00:45
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Серьожа Центровой:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую рекруту с 16 века:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Коммунист:

Родившиеся в год Петуха обладают именно такими наклонностями.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #53 Volodymyr Rebel 17.01.2021 23:29
Цитую серьожа центровой:
Цитую Volodymyr Rebel:
Цитую Серьожа с комсомольской:
Цитую Volodymyr Rebel:
Краще перейменувати Смілянську на Бандери,так буде солідніше,бо ця міні-вулиця Можайського десь у чорта на кулічках,мало хто знає про її існування

а тебя вруппель переименуем в голожопенко,ско лько раз можна переименовывать .это ты можешь переименовывать ся хоть десять раз ты был австровенгерски м рабом,польским, русским,а теперь американским или гейевропейским (как тебе угодна )стал а улица комсомольская больше этого не выдержит.

Тебе теж у мавзолей треба відправити,"комсомолець" млін!...

улица была ,есть и будет комсомолской для настоящих горожан.ты думаешь что навсегда ссаное меньшинство захватило власть?
А хто тебе захватив,цікаво ? Союз накрився мідним тазом,а ти досі ніяк не привикнеш? Ти скучив за ГУЛАГом? За Голодомором? За залізним занавесом? То хіба ж ти людина?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+7 #52 Эх, Серьожа 17.01.2021 23:13
Цитую Серьожа Центровой:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую рекруту с 16 века:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Коммунист:

Возвратились вы не все. Босиком бы пробежаться по росе....
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #51 СОЛДАТ 17.01.2021 19:56
Цитую Серьожа Центровой:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую рекруту с 16 века:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Коммунист:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-11 #50 Серьожа Центровой 17.01.2021 17:56
Цитую СОЛДАТ:
Цитую рекруту с 16 века:
Цитую СОЛДАТ:
Цитую Коммунист: