Цьогорічний червень продовжував тішити помірними температурами та періодичними зливовими дощами. Температура, порівняно з початком місяця, підвищилася, проте вдень не перевищувала 24-27°, а вночі нижче 12° не опускалися. Такі температури відповідали оптимальним значенням для рослинності, що зумовило активний розвиток теплолюбних та городини.

200589937_4039967216097869_4444426477414307492_n

Про це повідомляє начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

Дощі пройшли скрізь, проте по території області, навіть в межах одного населеного пункту, розподілялися дуже нерівномірно, подекуди супроводжувалися шквалами та градом. Тож, як буває влітку: десь пусто, а десь густо, десь користь, а десь шкода. Їх кількість з початку місяця наразі становить від 10 до 50 % місячної норми.

За спостереженнями метеостанцій Жашків та Чигирин із них в окремі дні за лічені години випало більше половини (20-23 мм). А зважаючи, що за останній кліматичний період 1991-2020 рр., червень є найбільш дощовим із всіх місяців, це ще небагато.

За такої погоди, на більшості площ території області вологозапаси грунту залишалися на достатньому рівні під усіма культурами і на рівні найвищих значень для останніх років. Лише на окремих площах південно-східних районів, зокрема в Чигиринському районі, під озимою пшеницею, в якої завершився критичний період розвитку до вологи, відмічалося їх зниження до критерію ґрунтової засухи – менше 50 мм у метровому шарі. Проте, після визначення кількості продуктивної вологи у грунті, у цьому районі подекуди пройшли значні дощі, тож є надія на їх покращення.

Не пощастило господарствам, де відмічалися значні зливи, сильні пориви вітру, град, та виникали умови для полягання посівів, пошкодження плодів фруктових дерев, городини. На щастя, таких площ в області не багато. Тож в масштабах області нічого критичного для формування врожайності наразі не спостерігається.

Проте слід пам’ятати, що за такої погоди добре розвиваються бур’яни, шкідники (на городніх дошкуляє попелиця) та грибкові хвороби. Тож щоб не втратити майбутній врожай необхідно завчасно подбати про їх захист.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100