реклама
Будівельна компанія надія

Будинок по Б.Вишневецького, 2, відомий серед черкасців, як «Особняк Кринського», в катастрофічному стані. Невідомі виносять з нього все, що можна винести. А дерев’яні вікна та скло розкидані довкола будівлі.

DSC_8068

Про це пише видання «Про все».

Фактичні власники будинку – скандальна будівельна компанія ПП «Надія», кажуть, що зверталися з цього приводу до поліції. Але попри шкоду будові з боку невідомих, об’єкт не охороняється. З цього приводу обласна прокуратура звернулась до суду.

Вже кілька років довкола 100-річного будинку на розі вулиць Верхньої Горової та Байди Вишневецького точиться обговорення. Будівельна компанія – ПП «Надія», якій належить територія, де розміщено будинок, має намір збудувати на його місці багатоповерхівку. Інформація про фактичне знищення історичної будівлі спричинила чималий скандал.

DSC_8061  

На підприємстві обіцяли зберегти «вхідну групу» будівлі, щоб таким чином відтворити «обличчя» будинку.

DSC_8103 

DSC_8085

Попри це, станом на сьогодні, саму будівлю нищать невідомі - вікна “особняка” розбиті, подекуди відсутні віконні рами, внутрішнє оздоблення будинку зруйноване та розкрадене, а позаду об’єкту вирито чималий котлован, в який невідомі скидають сміття.

DSC_8076  

Фактично «розбирати» будинок почали ще влітку. Тоді один із місцевих мешканців викликав поліцію, помітивши, як будівельники розбирали цеглу довкола вікон. На місце підтягнулись і черкаські активісти, які намагались не допустити руйнування.

Як повідомляв тоді представник ПП «Надія» та власник будівлі Андранік Казарян, будинок руйнувати ніхто не збирався, лише хотіли замінити вікна.

chernukha

Водночас провідний консультант відділу охорони культурної спадщини та музейної справи Микола Суховий зазначав, що цей будинок - пам’ятка архітектури, взята на державний облік рішенням Міністерства культури України, а тому такі дії підприємець мав би погоджувати з державними органами влади.

Кілька місяців потому будівля лишалась без уваги всіх, крім невідомих злодіїв, які били вікна будинку та цупили його вміст.

DSC_8119

DSC_8113  

Тиждень тому Черкаська обласна прокуратура подала до суду на забудовника, з метою змусити того підписати охоронний договір на будівлю, яку визнали культурною пам’яткою. Відповідний судовий спір за позовом прокурора триває у Черкаському окружному суді.

– Установлено, що забудовник та власник цього будинку в окружному суді м. Києва оскаржив відповідний наказ Міністерства культури та інформаційної політики України про занесення пам’ятки архітектури місцевого значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, - йдеться у повідомленні правоохоронців. - Варто зазначити, що 8 грудня прокуратурою в іншому судовому процесі доведено бездіяльність органу місцевого самоврядування у розробленні передбаченого законом історико-архітектурного опорного плану обласного центру, який певною мірою міг би попередити виникнення вказаної вище конфліктної ситуації із можливою забудовою історичного місця.

Андранік Казарян


Кілька днів тому один з керівників ПП “Надія” Андранік Казарян скликав пресконференцію щодо скандалу із забудовою ділянки по Замковому узвозу в Черкасах. Водночас наші журналісти поцікавились у нього і долею “Особняка Вацлава Кринського” та що роблять на підприємстві, щоб запобігти руйнуванню будинку.

– Точно не я руйную, – заявив пан Казарян. – Я ніколи не говорив, що ми будемо зберігати будинок. А говорив, що вхідну частину і деякі елементи ми хочемо демонтувати і використати фасад у новій будівлі. Що стосується того, чи ми охороняємо цей будинок, то ні. Ми його не охороняємо і не маємо ніякого відношення до того, що там сьогодні відбувається – крадуть вікна і двері. Наша служба безпеки кілька разів викликала туди поліцію, бо там йде викрадення. Я не знаю, чи знайшли тих, хто це вчиняє.

У Головному управлінні Національної поліції в Черкаській області пообіцяли прокоментувати ситуацію найближчим часом.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики України в квітні цього року своїм наказом внесло об’єкт культурної спадщини «Житловий будинок пристава Табачнікова (“Особняк Вацлава Кринського”) до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за видом пам’ятки архітектури та категорією місцевого значення. Питання щодо внесення пам’ятки до реєстру перебувало на особистому контролі Міністра культури Олександра Ткаченка.

nakaz-minkultu

Особняк, який «відрізняється автентичністю форм оригінального цегляного мурування фасадів та має виняткову цінність для збереження успадкованого архітектурного середовища обласного центру», вочевидь охороняється державою лише на словах…

DSC_8096

Світлини - видання "Про все".

реклама

Коментарі  

 
+2 #12 Степанич 18.12.2021 00:25
Наверное ни в одном областном центре Украины власти города так не прогибались под заезжих денежных мешков, как в Черкассах! ///////// без чести, без уважения!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+6 #11 юра 17.12.2021 08:27
А де ж коломойці? Чому не штрафують за неналежне у тримання прилеглої території? Правила благоустрою ніхто не відміняв. Чи немає на чому доїхати? Знають що на лапу ніхто не дасть от і не рипаються...
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+8 #10 Шурик 17.12.2021 00:11
Казаряны купили всех черкасских чиновников с потрохами.
А те за бабки готовы **** жрать и Казарянам **** вылизывать днём и ночью.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #9 vovan 16.12.2021 20:42
Особняк, який «відрізняється автентичністю форм оригінального цегляного мурування фасадів та має виняткову цінність для збереження успадкованого архітектурного середовища обласного центру» тепер охороняється звірьками
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #8 Чпок 16.12.2021 19:14
Цитую Олег:
Цитую Чпок:
А в чому цінність цієї будівлі? Якщо вона така цінна, то де була раніше влада, що довела до такого стану?
Почему *понаехавшие* комментируют посты, суть и историю, которых не знают. Можно же промолчать? или казаряны деньги выдали, мозг - нет?

І суть, і історію знають! Тому і запмтують! Краснобай кацапський!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #7 Олег 16.12.2021 16:23
Цитую Чпок:
А в чому цінність цієї будівлі? Якщо вона така цінна, то де була раніше влада, що довела до такого стану?
Почему *понаехавшие* комментируют посты, суть и историю, которых не знают. Можно же промолчать? или казаряны деньги выдали, мозг - нет?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #6 дед 16.12.2021 16:14
Какой-то кирпич больно уж современный для 100-летнего дома.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #5 Чпок 16.12.2021 15:01
А в чому цінність цієї будівлі? Якщо вона така цінна, то де була раніше влада, що довела до такого стану?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #4 стабилизец 16.12.2021 13:54
ну уж за замусоривание и порчу земель штрафовать борзого джигита можно. хоть каждый день.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+11 #3 Сидоров. 16.12.2021 13:16
Здесь вам не это... сказал Казарян и послал всех по известному адресу.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ