На сесії Черкаської міської ради, що відбулася 20 грудня, депутати проголосували за визнання незадовільними робіт із прибирання вулиць у місті. Вони доручили департаменту житлово-комунального господарства направити претензію до виконавця – ТОВ «Свій лад», яке виграло тендер на ці роботи, а також до наступної сесії з’ясувати, чи варто розраховуватися з підприємством за роботи у період з 12 до 17 грудня.
Доповідь директора департаменту ЖКГ Олександра Риджаніча стосовно цього питання депутати слухали досить емоційно. Нарікали на жахливі дороги та навіть наводили особисті приклади, як небезпечно їздити по «суцільному катку». Обговорення затягнулося майже на годину.
Пан Риджаніч свій виступ почав із переліку кількості висипаної піщано-соляної суміші та задіяної техніки.
– Кожного дня було задіяно від 8 до 18 одиниць техніки. У нас є перелік маршрутів, по яких вона ходила і скільки там було висипано. Що пов’язано з дорогами, то коли почався сніг, земля була тепла. Сніг миттєво розтавав і вкатувався машинами… – намагався пояснити ситуацію головний комунальник міста.
Утім депутатів його пояснення не задовольнили.
– Вас запросили сюди не для того, щоб ви розказували про геройство. На ранок понеділка я не бачив жодної дороги, яка б не була слизькою. Тільки на Хрещатику було три аварії про які я знаю. Розкажіть, чому не посипалися дороги протягом днів, коли були морози вище 10 градусів, – звернувся до Риджаніча депутат Армен Акопян.
Директор департаменту продовжував запевняти: техніка на дороги виїжджала і посипала.
– Я щодня їздив за цими машинами, сам не вірив, що посипають. Їздив і дивився де чистять дороги, – розповідав Олександр Риджаніч.
З цього приводу виникло запитання і в депутата Романа Дісканта. Він зауважив: головне – не факт посипання, а те, щоб дороги були чисті.
– Якщо ви бачили, що цього недостатньо, то чому продовжували сипати далі по тій же нормі. У мене великі сумніви, що хтось щось сипав на перехресті Пушкіна-Ільїна, Пушкіна-Шевченка. Я сам потрапив у ситуацію, коли мене викинуло на узбіччя. Добре, що не було поруч інших машин. Хоч я їхав зі швидкістю 10 кілометрів у годину. Зупинитися було просто неможливо. Гірше, ніж у Черкасах, доріг немає. Я вчора приїхав з Канева – там чистіші дороги. Я був у Золотоноші на цьому тижні – там також почищено. Не думаю, що в них більше коштів, думаю, що це професійніша робота команди, – розповів Роман Володимирович.
Зауваження депутатів таки змусили Риджаніча визнати: роботами з прибирання доріг він не задоволений.
А от депутат Ігор Валовий поцікавився: куди в такому разі скаржитися людям, які постраждали від ожеледиці на дорогах і понесли збитки.
– Якщо згідно з законом, то вони повинні звертатися до мене, а потім до цієї фірми, яка виконує роботи, – відповів комунальник.
– То я сьогодні виступлю в пресі і дам пораду всім, хто постраждав через ожеледицю: у зв’язку з тим, що роботи по очистці вулиць виконані неякісно, звертатися з позовами на департамент ЖКГ про відшкодування збитків. А ви тоді будете з фірмою розбиратися. Тому що це абсолютно безвідповідальний підхід як з вашого боку, так і з боку фірми, – сказав Ігор Валовий.
У депутата Олександра Радуцького виникло також запитання, чи буде департамент підписувати акти виконаних робіт за цей період, тобто оплачувати погано зроблену роботу.
Поки депутати допитували Риджаніча, представник фірми «Свій лад», яка виграла тендер на прибирання доріг (за словами комунальника, на 4,7 мільйони гривень) Андрій Бортник все намагався виступити. Утім, надавати слово йому не поспішали. Свою посаду на цій фірмі пан Бортник так і не назвав. Однак, трохи більше року тому він був генеральним директором Черкаського спеціалізованого управління (ЧСУ) № 525. Саме воно тоді виграло тендер на обслуговування зливової каналізації у місті. А було це якраз за кілька днів до «великого потопу».
Бортник довго пояснював депутатам, скільки і в кого було закуплено піщано-сольової суміші. Мовляв, тендер на прибирання вони виграли в лютому цього року. Тоді ж почали безкоштовно прибирати дороги. Пісок і сіль брали в ЧЕЛУАШу, який у свою чергу – в Черкаситеплокомуненерго. Бо на момент проведення тендеру ЧЕЛУАШ весь пісок використав.
– Ви до тендеру мали досвід проведення таких робіт? – запитав у Бортника головуючий на сесії секретар міськради Віктор Горкун.
– Так, на території міста по замовленню приватних підприємств, – відповів Бортник.
А на прохання Горкуна розповісти, які технологічні помилки були допущені, представник фірми сказав, що помилки ці сталися через неправильне замовлення, яке поставило місто. Мовляв, тендерна документація (а отже, й перелік робіт та методи) розписувалися, виходячи з досвіду роботи ЧЕЛУАШу, і розрахунки проводилися відповідно до техніки, яка використовувалася раніше.
– Я вам скажу простіше, – перебив його Горкун. – У Києві випало набагато більше снігу, і Київ посипав зразу. А ви чистили своїми резинками. А потім коли вкатали, і на другий день ви кинулися посипати, було вже запізно. Це була дуже велика технологічна помилка.
– Дозвольте з вами не погодитися… – почав був виправдовуватися Бортник.
– Я пропоную констатувати факт: з 12 по 17 грудня роботи проведені незадовільно, – виступив з пропозицією депутат Андрій Більда.
Його підтримала колега Тамара Вороніна.
– Давайте подивимося на технологію. Весь обсяг, передбачений у тендерній документації, ми висипали в першу добу, – знов почав Бортник.
– То навіщо ви ішли на тендер, якщо бачили, що в цій документації все не по технології, – звернувся із запитанням депутат Олег Ліходькін. – Щоб проїсти бюджетні кошти?
Далі знову Бортник почав розповідати про технологію. Віктор Горкун не витримав і сказав, що такі деталі доцільніше розглядати на профільній комісії.
Не витримав і Більда.
– Давайте його виведемо з залу, бо слухати цього клоуна просто неможливо, – сказав він.
Депутатка ж Ольга Швець запропонувала не платити за проведені роботи з 12 по 17 грудня.
Про те, що треба таки розбиратися детальніше, сказав Роман Діскант. Мовляв, якщо дійсно по тендеру фірмі заплатили за певний обсяг робіт, то тепер недоцільно хотіти більше.
– Ми замовили борщ, а тепер хочемо перше, друге і компот, – звернувся до колег депутат.
Врешті більшістю голосів депутати таки визнали роботи з прибирання вулиць незадовільними і результати детальнішого вивчення будуть розглядати на наступній сесії міськради. А підприємство в разі повторення ситуації більше не допустять до тендерів.
реклама
Коментарі
Вора делает возможность.
Если у вора нет возможности украсть, он считает себя честным......
И почему нет никакой информации о том, что из себя представляет ТОВ "Свій лад". Денег на очистку снега в тендерной "борьбе" взяли аж 4,8 млн. грн., а о фирме - ничего не известно:)))
Похоже, Бортник Андрей Юрьевич - и есть директором.
И тогда список фирм, где он или его родственники из тех, что известно общественности:
ЧСУ-525, ТОВ Алана-Аудит, ООО "Два солнца", ФОП (ПП) Бортник А.Ю., ТОВ Алан реестр теперь вот ещё и "Твий лад".
На все руки мастера и специалисты.
-------------------------------------------------
Адмін: Коментарі пропускаємо, залишивши за собою право попередньо вирізати з них матюки. Щодо ваших коментарів, то можливо їх просто не надходило, тому не було чого пропускати?))) Пишіть і надалі. Ми дисципліновано виставлятимемо коментарі
Нещодавно була мова про те що комунальні служби стоять в "кібадачі" в очікуванні ожеледиць та холодів. Якого фіга люди рохренячують свої авто на дорогах????????? То блин скажіть, скільки грошей вам ще дати, щоб ви, гнидники, працювати почали? Для декого ці втрати більш ніж суттєві! Або працюйте або йдіть на хрен!!!!!!
Я не знаю какие там нормы в тендере, я не знаю чего они там отмазываются, расписывают технологии и т.д. Вот тут есть документ и нормы: http://zakon1.rada.gov.ua/laws/show/z0365-12 . Смотрим раздел 5 и всё понимаем.
Стрічка RSS коментарів цього запису