У грудні 2013 року професійний художник і психолог з Умані Василь Власюк потрапив на Майдан, де саме набирала обертів Революція Гідності. А вже у січні 2014-го на Майдані була не одна його картина, намальована… на шоломах протестувальників – здебільшого, на помаранчевих будівельних касках та на перших військових зелених шоломах радянських часів…
Про це пише «Козацький край».
«Ідея розмальовівати шоломи з’явилася у “свободівця” Анатолія Кравця, з яким ми познайомилися у захопленій будівлі КМДА, – розповідає Василь Власюк. – Він показав мені чийсь шолом з дитячими малюнками квітів, – у центрі однієї з тих квіточок була вм’ятина від кулі, яка так і не добралася до голови того, у кого стріляли… Хлопці почали вважати такі шоломи своєрідним оберегом – з малюнками як “додатковим ступенем захисту”… Цікаво було спостерігати за сюжетами на десятках тих шоломів, до оздоблення яких долучилися художники Майдану – і професійні, й аматори. Там були малюнки у трипільському стилі, з княжими дружинниками, з козаками, а найбільше – з Біблійними мотивами…»
Коли 22 січня 2014-го у беззбройних протестувальників почали стріляти на ураження, на барикади поповзли міліцейські бронетранспортери, а Будинок профспілок було підпалено, – художник з Умані зрозумів, що мирна фаза Революції скінчилася. Пізніше, як і всі, радів перемозі Революції, лютував від окупації ворогом українського Криму і початку вторгнення на Донбас. Зрештою, – знайшов продовження боротьби на культурному фронті, коли Україна, отямившись від потрясінь, стала на шлях збройного спротиву чужинській агресії. У перші дні АТО розмальований Василем Власюком шолом, обвуглений вогнем у знищеному Будинку профспілок, був проданий з аукціону у Канаді за 1020 канадських доларів – доклавши до них власних коштів, уманчанин разом з друзями купив тепловізор для українських воїнів, що билися з ворогом у зоні АТО.
«Я не зразу зрозумів, що мені нагадують розписані шоломи, – каже Василь Власюк. А потім збагнув нарешті – це ж ті самі писанки, давній український оберіг, символ життя, що торжествує!..»
Навіть котики з "Пухнастих казочок" Сашка Лірника у художньому виконанні Василя Власюка - хоч і не агресивні, та завжди готові захистити свій дім - в Україні та Європі...
Нині він ділиться знаннями і вмінням з іншими, у першу чергу – з дітьми. Коли з агітпоїздом «Труханівська Січ» побував на Сході, поблизу донецького Торецька розмалював автобусну зупинку в степу в українському стилі – причому, разом з місцевими дітьми. А вдома в Умані – потужно оформив книгу свого рідного брата, казкаря Сашка Лірника – двомовні «“Пухнасті казочки», яка завдяки англійському перекладу доносить знання про українську культуру й іноземним читачам…
А ще – дипломований спеціаліст з психології творчості не тільки мріє, а й робить реальні кроки до втілення своєї мрії – стимуляцію творчої енергії українців на боротьбу за свою державність на «культурному фронті». Василь Власюк твердо переконаний, що це – реальна допомога тим, хто зброєю захищає Волю нашої держави.
реклама
Коментарі
шлют разведданые в бункер фсб.а лiберман еще имеет родственников в санкт петербурге.
Стрічка RSS коментарів цього запису