реклама

реклама

Найкасовіші українські фільми 2020 року – “Мої думки тихі” та “Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке”. Третє місце посідають “Наші котики”, пише Сinema.in.ua.

4107e576b9c4eb6106dae1270819d851b0e3193d   Минулого року вітчизняна кіноіндустрія видала щонайменше 24 стрічки в кінотеатральний прокат. Як і варто було очікувати, найкасовішими в 2020-му стали ті фільми, прем’єри яких відбулися до початку пандемії і карантинних обмежень в Україні. Принаймні перші шість місць рейтингу. З усіх релізів, які стартували з кінця літа, лише два змогли зібрати в прокаті понад 1 млн грн бокс-офісу. При цьому “Казка старого мельника” стала найкасовішою українською стрічкою другого півріччя.

Портал “Нове українське кіно” зібрав у спільний рейтинг лідерів кінопрокату минулого року. Джерело даних про касові збори: kino-teatr.ua. Загалом бокс-офіс року має такий вигляд.

1. Мої думки тихі

Жанр: комедія
Режисер: Антоніо Лукіч
Касові збори: 10 млн грн

630_360_1563200354-955

Українська комедія “Мої думки тихі” вийшла 16 січня на дуже скромних 91 екрані, проте вже на старті зібрала непогані 1,6 млн грн. Високі глядацькі оцінки та увага преси дозволили стрічці за участі Ірми Вітовської та Андрія Лідаговського заробити на другому тижні навіть більше коштів, ніж на старті. Всього бокс-офіс комедії Антоніо Лукіча склав трохи більше 10 млн грн, що, при бюджеті в 9,2 млн грн, робить його єдиним фільмом за рік, який хоча б умовно окупив свій бюджет.

2. Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке

Жанр: сімейний
Режисер: Михайло Костров
Касові збори: 9,6 млн грн

trailer_18054

Різдвяна казка про протистояння хороброго козака Семена та Чорта став ще одним неочікуваним хітом року серед глядачів. Сімейне кіно за сценарієм українського казкаря Сашка Лірника вже за січень 2020 року зібрав свої 9 млн грн. В кінці грудня стрічка повернулася в прокат, що дозволило їй ще трохи покращити свої показники в прокаті, хоча на фінальну цифру за зборами це вже не вплинуло.

3. Наші котики

Жанр: військова комедія
Режисер: Володимир Тихий
Касові збори: 8,7 млн грн

403608

Неполіткоректна комедія “Наші котики” Володимира Тихого вийшла в прокат 30 січня на 219 екранах і зібрала за перший вікенд понад 3,4 млн грн.  Всього ж за п’ять тижнів прокату комедії, повна назва якої “Наші котики або як ми полюбили лопати в умовах обмеженої антитерористичної операції з елементами тимчасового воєнного стану”, вдалось довести цю цифру до 8,7 млн, що й дозволило їй посісти третє місце серед найкасовіших фільмів року.

4. Черкаси

Жанр: військовий
Режисер: Тимур Ященко
Касові збори: 6,4 млн грн

index34

Завершився останній докарантинний місяць прем’єрою воєнної драми Тимура Ященка “Черкаси”, що вийшла у широкий прокат 27 лютого. На значних 291 екрані за перший вікенд картина зібрала 3,6 млн грн, що трохи більше за стартові “Наших котиків” (але тут треба враховувати й більшу кількість екранів). Через карантин прокат стрічки завершився на третьому тижні зі зборами 6,4 млн грн.

2 липня фільм ненадовго повернувся в українські кінотеатри, але на фінальну цифру це вже не вплинуло. Глядач все ще не був готовий іти в кінотеатри. Вже з вересня “Черкаси” з’явилися на офіційних онлайн-платформах. Якими б були збори “Черкас”, якби не карантин, історія замовчує.

5. Віддана

Жанр: екранізація роману
Режисер: Христина Сиволап
Касові збори: 6,3 млн грн

unnamed

Історичне фентезі за романом Софії Андрухович встигло побувати в прокаті ще минулої зими. Покази супроводжували виставка костюмів, випуск колекції ювелірних прикрас, книга – першоджерело “Фелікс Австрія” і, звісно ж саундтрек, який став однією з головних музичних новин року в українській поп-музиці. За час прокату історія двох зведених сестер привернула увагу більше ніж 70 тисяч глядачів. В результаті “Віддана” режисерки Христини Сиволап зібрала 6,3 млн грн.

6. Гола правда

Жанр: комедія
Режисер: Олександр Бєляк
Касові збори: 4,3 млн грн

5e02271e2e5a3

Напередодні Дня Святого Валентина на екрани вийшла українська комедія для дорослих “Гола правда“. На 208 стартових екранах картина зібрала понад ₴3 млн. Проте вже на другому та третьому вікендах збори одеської комедії впали на понад 80%, результатом чого збори за три тижні склали 4,3 млн грн. Чого, проте, вистачило комедії Олександра Бєляка, щоб посісти шосте місце рейтингу.

7. Казка старого мельника

Жанр: фентезі
Режисер: Олександр Ітигілов
Касові збори: 1, 093 млн грн

kazky-staroho-melnyka-f

Фільм-довгобуд, зйомки якого проходили ще в 2014-2015 роках, все ще в українському прокаті, проте збори вже першого тижня дозволили йому посісти одразу сьоме місце серед найкасовіших кінокартин року. Сімейне фентезі, в основі якої історія кохання та український фольклор, зібрала під своїм крилом цілу плеяду досить відомих облич, а чи вдасться йому виправдати таке довге очікування – дізнаємось вже скоро.

8. Атлантида

Жанр: арт-хаус
Режисер: Валентин Васянович
Касові збори: 1 075 млн грн

photo_5f991e2a0167b

Найтитулованіша стрічка року створила певний парадокс в прокаті. З одного боку арт-хаус, як жанр, за замовченням розрахований на вузьке коло глядача і ніяк не на касові збори в кінотеатрах, з іншого – “Атлантиду” настільки обмилували українські ЗМІ, що пройти повз кінотеатр було неможливо. Це дозволило за чотири тижні прокату українському претенденту на “Оскар” зібрати близько 1,1 млн грн і посісти восьме місце в касовій десятці. Залишається побажати фільму потрапити в шорт-лист номінантів на престижну Премію Американської академії кінематографічних мистецтв.

9. Фортеця Хаджибей

Жанр: пригодницький
Режисер: Костянтин Коновалов
Касові збори: 750 тисяч грн

630_360_1598604110-955

Історично-пригодницький фільм режисера Костянтина Коновалова став однією з найочікуваніших прем’єр цієї осені. “Фортецю Хаджибей” анонсували як відкриття нового етапу історії Одеської кіностудії. Події стрічки відбуваються наприкінці XVIII століття під час російсько-турецької війни, що також привертало увагу. В решті решт це дозволило стрічці набрати без чверті мільйон гривень і посісти на дев’яте місце серед найкасовіших кінокартин року. З нетерпінням чекаємо стрічку на офіційних онлайн-платформах.

10. Толока

Жанр: фільм-балада
Режисер: Михайло Іллєнко
Касові збори: 654 тисяч грн

toloka-film

Замикає десятку поетична балада режисера Михайла Іллєнка. Національна прем’єра “Толоки“ відбулася ще 10 березня, але через карантин стрічка так і не змогла вийти в широкий прокат. Нарешті це сталося 20 серпня, коли картина стартувала на 147 екранах країни. На початок осені загальні збори філософської кінопритчі склали невелику суму, як для художнього кіно, яке показували в кінотеатрах, зате в умовах карантину достатню, щоб потрапити в фінальний топ-10 найкасовіших фільмів 2020 року, з чим і вітаємо.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
-3 #4 Серьожа Центровой 17.01.2021 11:46
Цитую Санітар:
Цитую Серьожа не Одарич:
вся эта хуторянщина достала нема гарних кино одна совдепщина та шараварщина

Сирожа, міняй клікуху, бо вже всі думають, що ти звідкись утік.

точно сбежал от вас шароварних дурнив з села червоне дишло при....го рацону
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #3 Санітар 14.01.2021 00:48
Цитую Серьожа не Одарич:
вся эта хуторянщина достала нема гарних кино одна совдепщина та шараварщина

Сирожа, міняй клікуху, бо вже всі думають, що ти звідкись утік.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+2 #2 СОЛДАТ 13.01.2021 20:51
Цитую Серьожа не Одарич:
вся эта хуторянщина достала нема гарних кино одна совдепщина та шараварщина

Сірожа! - дивись відосіки від преп..дента.Я думаю що це "кіно" саме для тебе і таких як ти. :lol:
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-8 #1 Серьожа не Одарич 13.01.2021 18:52
вся эта хуторянщина достала нема гарних кино одна совдепщина та шараварщина
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100