реклама Делікат

Вікторія з чотирма дітьми (від 13 до 16 років) приїхала з Авдіївки тиждень тому в Золотоношу. До цього була в Авдіївці до останнього. Ховалися в будинку на цокольному поверсі, де було безпечніше. У порівнянні з Маріуполем там, звісно, легше, каже жінка. Її чоловік працює на одному з потужних підприємств регіону Авдіївському коксохімічному заводі (про те, що це за підприємство, читайте в матеріалі «Прочерку» тут).

– Ми їхали до Покровська, потім до Дніпра, а звідти волонтери розподілили нас і направили в Золотоношу. Родичів тут немає. Привіз волонтер. Поселили в гуртожитку. Впринципі, нам всього вистачає поки. Діти не маленькі, тож з харчуванням чи памперсами проблем немає. Ми проходили це все на початку війни у 2014 році. Хвилюємося за тата, але він змушений бути на заводі, підтримувати стан підприємства, бо воно повністю не зупинене. Там прямо на території заводу в бомбосховищі люди і живуть, – каже, зітхаючи, Вікторія.

IMG_20220406_085824

Сама жінка невисока, з втомленими очима. Пригадує, що у 2014 році вже виїздила з родиною з Авдіївки, коли почалася війна на Сході України. Тоді виїхали в Святогірськ… Війна вигнала з домівки.

– Та побувши декілька місяців там, це неподалік Слов’янська, ми повернулися додому, бо ми нікому не потрібні. Це наш дім і хочеться бути вдома. Зараз знов довелося виїхати, але переживаємо за рідних, хочеться додому. У разі, якщо вже завтра ми переможемо і війна припинеться, зразу поїдемо додому, - каже Вікторія.

У Золотоноші є кілька волонтерських центрів, що надають допомогу переселенцям. Один з них – це волонтерський центр при молодіжному центрі «Артпростір». Контролює діяльність молодіжна громадська організація спільно з міською службою в справах дітей, сім’ї, молоді і спорту. Про це каже головний спеціаліст міської служби Оксана Червякова.

– У мене дипломна робота і сесія, – додає студентка Лілія Титаренко. – Та я всерівно сюди приходжу і ми одні з перших, хто став надавати допомогу переселенцям. Якби зараз прийшли нові люди, невідомо, чи долучили б їх до роботи. Бо, впринципі, вже сформована команда і поки достатньо людей.

До слова, у волонтерському центрі є і тапочки, іграшки для дітей, столики та диван, щоб переселенці, якщо доведеться очікувати на ті чи інші речі, могли тут роззутися, посидіти і зайняти чимось дитину, щоб відчували себе як вдома.

IMG_20220406_100241

За останній тиждень прийшло півсотні осіб. Всього ж з 24 березня, коли почався суворий облік, то зареєструвалося в місті близько 800 осіб і всіх їх дівчата-волонтери обдзвонювали, запитати, які потреби.

У волонтерський центр надходять і медикаменти, і побутова хімія, засоби гігієни, різні пакунки у рамках «Співдії». Є і продукти. Так само діють інші волонтерські центри в місті. Про них інформують переселенців у ЦНАПІ, якщо вони туди звертаються зареєструватися. Також там повідомляють, що дитяче харчування, підгузки зараз можна отримати в міськраді (актуально родинам з дітьми до 3 років).

Автор: Назарій Вівчарик

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Колишній вчитель танців – тепер один з організаторів волонтерського центру в Звенигородці

Угода про спільні дії підписана між правозахисниками, Черкаською молодіжною радою та Золотоніською громадою

Жителька Києва, що переїхала на Золотоніщину: замальовуємо дні, рахуючи, коли вернемось додому

Співдія: черкащани розбудовують мережу гуманітарної допомоги по всій області

«За десять хвилин знайшли людині потрібне взуття», – волонтерський центр в Лисянці

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #2 Ігор Куценко 08.04.2022 17:28
І ці переселенці "дні в календарі замальовують"?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #1 Ігор Куценко 08.04.2022 10:06
Може досить вишукувати "незадоволених" конкретно серед біженців у Золотоноші?
І РВА, і Нар.деп реально роблять ВСЕ НЕОБХІДНЕ для людей, які потрапили в біду.
А хотіти до дому - це звичайно для людей, які були переселені і не тільки в Золотоношу.І це не є приводом для хайпу всеобласного рівня.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100