реклама

реклама

14 480 вимушених переселенців зареєстровані в Черкасах станом на 19 квітня. З них – 3 997 дітей і 733 особи з інвалідністю. Такі дані наводить Гуманітарний центр Черкаської міської ради.

IMG_6880_1

«Ми приймемо стільки переселенців, скільки буде потрібно, намагаючись забезпечити їм належні умови перебування, – говорить міський голова Анатолій Бондаренко. – Адже ми всі – одна родина, одна держава. І ми працюємо в тилу для нашої української перемоги».

Люди, які переміщуються з тимчасово окупованих територій та районів бойових дій, у лікувально-профілактичних закладах Черкас можуть отримати медичні послуги (стаціонарно і амбулаторно), зокрема, медичну реабілітацію для відновлення здоров’я.

«Послуги медичної реабілітації надаються внутрішньо переміщеним особам у Черкаській реабілітаційно-оздоровчій поліклініці «Астра» і на базі Черкаської міської консультативно-діагностичної поліклініки за двома  адресами: Чорновола,1 та вул. 30-річчя Перемоги,20, – інформує директор департаменту охорони здоров’я та медичних послуг Черкаської міської ради Всеволод Кульчиковський. – Причому надають її незалежно від наявності у цих людей декларацій із сімейним лікарем та наявності направлень».

«У КНП «Реабілітаційно-оздоровча поліклініка «Астра» ЧМР курс реабілітації нині проходять 69 евакуйованих дорослих і 20 дітей», – інформує директорка закладу, Заслужена лікарка України Ірина Волощенко. – Звертаємо увагу, що ми приймаємо на медичну реабілітацію всіх евакуйованих людей, а не тільки з інвалідністю».

Ірина Василівна розповідає, що в їхньому закладі працюють реабілітаційні бригади лікарів, куди входять невропатолог, ортопед, педіатр, лікар лікувальної фізкультури. Розроблено комплекс реабілітаційних заходів для дітей і дорослих.

Дитячий (2-тижневий комплекс) включає масаж, лікувальну фізкультуру, фізіотерапію, роботу з психологом, логопедом та ортопедом.

У комплекс реабілітації для дорослих (тривалістю 3-4 тижні) входять огляд усіма фахівцями: кардіологом, невропатологом, ортопедом, психологом, лікарем фізичної та реабілітаційної медицини.

Обов’язкова лікувальна фізкультура. Фізіопроцедури включають в себе тепло-, електро- і водолікування, лазерну терапію. Для їх якіснішого проведення заклад придбав нові апарати. Передбачено індивідуальні заняття з фізіотерапевтом та ерготерапевтом.

Надає послуги медичної реабілітації й Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка, причому за двома адресами: вул. Чорновола,1 (6-й поверх) та вул. 30-річчя Перемоги, 20 (6-й поверх).

«Маємо 2 напрями реабілітації: для людей з ураженнями опорно-рухової системи і неврологічними захворюваннями, – розповідає директор поліклініки Владислав Свириденко. – Містяни для проходження курсу реабілітації повинні мати направлення від лікаря, на підставі якого розробляється комплекс реабілітаційних заходів. Внутрішньо переміщених осіб приймаємо без направлення і план реабілітаційних заходів складаємо після огляду відповідними фахівцями. Якщо вони проходили реабілітацію у себе вдома, але через війну змушені були евакуюватися, то у наших закладах вони зможуть продовжити чи відновити цю реабілітацію».

За словами Владислава Свириденка, переселенці можуть прийти безпосередньо у реабілітаційне відділення, яке діє на базі вказаних поліклінік. Відновлювати своє здоровя і соціалізуватися людям допомагають лікарі невролог, ортопед, фізіотерапевт, ерготерапевт та інші фахівці.

Взагалі ж медики наголошують: чим раніше людина займеться реабілітацією після хвороби, надто після стаціонарного лікування, тим менше потребуватиме сторонньої допомоги і швидше повернеться до активного соціального життя.

Адреси відділень реабілітації:

КНП «Черкаська міська консультативно-діагностична поліклініка»

*відділення по вул. Чорновола,1 (приміщення Центру ПМСД №2); 6-й поверх,
тел. реєстратури 0472 312 232;

*відділення по вул. 30-річчя Перемоги, 20, (приміщення Центру ПМСД №5)

тел. реєстратури 0472 319 740;

КНП «Черкаська міська реабілітаційно-оздоровча поліклініка "Астра" ЧМР

вул. Гоголя, 368,
тел. реєстратури 0472 311 610.

Про це інформує сайт Черкаської міської ради.

реклама

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100