Війна – це виклик для всього суспільства. Водночас освітянам вдалося у цей складний час повномасштабної війни не розривати навчання, бо були дистанційні форми, які були напрацьовані ще в часи коронавірусу. Вже два роки поспіль опрацьовувалися освітні платформи, були підготовлені освітні працівники, закуплені ноутбуки.
Та, звісно, війна принесла такі страшні явища як бойові дії, повітряні тривоги, люди переїжджали… Окрім того частина освітніх працівників зголосилася піти на фронт, дехто був мобілізований.
Про це повідомив начальник управління освіти ЧОДА, депутат обласної ради Валерій Данилевський в ефірі програми «Актуально з Волошиним».
– Ці негативні аспекти війни не дали змогу працювати галузі ритмічно і злагоджено. Та всі заклади освіти в нас 100% працюють в дистанційному режимі. А от профтехосвіта працює не так ритмічно, бо часто виробничу практику не можна пройти, не перебуваючи в навчальній кімнаті. На жаль, на Черкащині в закладах освіти немає таких фортифікаційних споруд, які б відповідали всім вимогам бомбосховищ. Так, є укриття, підвали, які обладнані. Але ми розуміємо, що у випадку попадання ракет в заклад, то в разі серйозної небезпеки належно захистити дітей ми не можемо, – сказав Данилевський.
Поряд з тим, у передачі прозвучало, що профтехосвіта виявилася вкрай потрібною, бо саме вона дуже підставила плече, коли почалася війна. Мова йшла, зокрема, і про заклади з харчовим напрямком тощо.
– Ми чули певні зауваги по освіті, але війна також показала, наскільки заклади освіти стали центром духовного, суспільного, волонтерського руху. Є приклади, наприклад, Золотоніський професійний ліцей. Директор прийшов на роботу 24 лютого аж з обіду, думали, де він. А він проходив комісію і сказав, що готовий йти захищати Батьківщину. Практично всі чоловіки закладу після цього зголосилися захищати Україну, – сказав Валерій Данилевський.
Фахівець зауважив, що статистика дає в Черкаській області близько 100 тисяч переселенців. Близько 40 тисяч - це діти і в основному шкільного віку. До навчання в черкаських закладах зголосилося понад 4 тисячі переселенців. Це невелика частина. Більшість вчаться дистанційно у своїх закладах. У нас вчаться ті, чиї території тимчасово окуповані росією, а це Херсонщина, Запорізька області, також представники Донеччини, Луганщини. Тобто є люди, які розуміють, що вже, можливо, не повернуться.
Кілька десятків осіб фахівців-освітян звернулося і їм допомогли працевлаштуватися на Черкащині
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису