Гарячі номера телефонів

Струнка жінка Ольга стоїть з семирічним сином у черзі за продуктами біля одного з готелів Умані в хасидському районі, де переселенцям виділили готелі для проживання. Тут вони отримують також допомогу від волонтерів. Сьогодні допомога у вигляді продуктів та гігієнічних засобів була надана Черкаським правозахисним центром та ГО «Ветерани війни «Захисники України».

1654774269782

З Краматорська родина виїхала 12 квітня. Спершу доїхали до Кропивницького. Там їм запропонували будинок, але без будь-яких умов, туалет надворі, води в хаті немає. Ольга зідзвонилася зі знайомою, яка порадила рухатися далі, до Умані. Тут, мовляв, можна знайти житло і поселитися.

– У Краматорську було 500 тисяч мешканців, тепер 30 тисяч. Обстріли часті, прилітало на заводи, на інші об’єкти, які не є військовими. Навіщо вони (окупанти - ред) це роблять – незрозуміло… Чоловік лишився там. Сказав, що я, мовляв, мужчина, маю лишатися обороняти, ви їдьте. Не вагалася, бо боялася, що росіяни повторять таке, що робили в Бучі… Нещодавно чоловік показував руйнування, це зробила ракета, що упала неподалік… Жахливо, – каже переселенка.

Зараз у Краматорську проблеми з водою, газом. Звісно, це разючий контраст з тим, як живеться в Умані. Хоч в перший день війни, 24 лютого, на Уманщину прилетіла ракета, але надалі було спокійніше.

1654801085942

– У мене дитина цьогоріч закінчила онлайн перший клас. Це було вкрай важко. По-суті, це було не навчання. Писали в кінці року контрольну, переписували. Вчителька у селі в Карпатах, частина школярів у Польщі, частина в Німеччині. Все навчання в телефоні та подарованому планшеті. Ми не поїхали за кордон, бо я не бачила у цьому потреби. По-перше, я не знаю іноземної мови, крім російської, по-друге, чужа країна, рідні ще далі. Тут все ж ми ближче до дому, – каже Ольга.

Проте поки вертатися не поспішає. Каже, що подруга живе у Світлодарську, де окупанти підняли російський прапор, то там досить сутужно, вороги перевіряють документи, немає світла, газу, води... Жити дуже складно.

Нагадаємо, зранку 24 травня російські окупанти зайняли місто Світлодарськ Донецької області. Наразі вулицями ходять озброєні загарбники і перевіряють документи в місцевих жителів.

Назарій Вівчарик

Читайте також інші матеріали автора:

Переселенці в хасидських готелях: стежать за новинами про війну, бояться повертатися, дзвонять рідним…

Слов'янськ без світла. Жителька міста, що переїхала в Черкаси, дистанційно допомагає евакуйовувати людей

Від традиційних орнаментів до бойової вишиванки: луганчанка в Черкасах зайнялася вишивкою

Війна і коти: як черкаська волонтерка дбає за тварин

«Втекли з окупації, у батьків розбомблена хата», – переселенка, яка їздила по всій Україні, врешті втрапила в Золотоношу

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100