реклама Делікат

У селі Лип’янка на Шполянщині, стаціонарне відділення місцевої амбулаторії переобладнали на безоплатне житло для переселенців. До цього приміщення десять років стояло пусткою, розповів голова територіальної громади Сергій Іщенко, пише Суспільне.

77cb59ece90c061c

Раніше кімнати в амбулаторії слугували палатами для хворих. Однак за призначенням їх не використовують понад десяток років.

Нині там зробили косметичний ремонт, замінили сантехніку та систему опалення, розповів начальник житлово-комунального господарства Володимир Приходько:

"Ми зібралися, поприбирали тут, пофарбували і воно «ожило». Поміняли помпу, зробили так, щоб опалювалася повністю будівля, бо раніше обігрівався лише перший поверх".

Деякі ліжка та меблі залишились від лікарняного стаціонару. Та більшість усього необхідного принесли місцеві жителі, додав пан Володимир.

"Тільки покличемо, то відразу люди допомагають у кожному селі: несуть подушки, матраци, простирадла, речі першої потреби", – пояснив він.

Лагодити будівлю почали два тижні тому. Тепер у приміщенні є 17 кімнат. Вони розраховані на 70 людей.

Зі слів голови територіальної громади Сергія Іщенка, під свою опіку вони готові взяти три сотні переселенців:

"Ми домовляємось із людьми, які якимось чином причетні до цих будинків, спадкоємці тощо. Вони нам дають згоду, показують ці будинки, а потім вже ми робимо мінімальні ремонти й готуємо приміщення до прийому".

Робить усе, як вдома, аби новим мешканцям нічого не бракувало, розповіла жителька села Лип’янка пані Любов. Як тільки почула прохання про допомогу, осторонь не лишилася, пояснила вона:

"Панелі фарбували, підлогу, вікна теж, мили їх. Нам не важко робити, а людям треба ж допомогти, тому ми й працюємо".

Помешкання можуть слугувати й тимчасовим прихистком, і постійним місцем проживання. Переселенців готові приймати хоч сьогодні, зазначив Володимир Приходько.

Кімнати розташовані на другому поверсі, на першому продовжує працювати Лип'янська амбулаторія. Заважати одне одному не будуть, про це потурбувалися завчасно і зробили окремі виходи.

Загалом за вісім місяців повномасштабного вторгнення громада прихистила чотири сотні людей, із них половина залишилася на постійне проживання. Хотіли б, аби переселенці лишалися, бо громада велика, а населення небагато, додав голова ОТГ Сергій Іщенко.

реклама

Інші матеріали по темі:


Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100