Принципи надання першої допомоги постраждалому опановували черкаські журналісти під час тренінгу, організованому Компанією «Київстар» у Черкасах для представників ЗМІ. Адже останнім часом журналісти наражаються на ризики, які загрожують здоров’ю та життю. І бувають ситуації, коли врятувати людину, що отримала поранення чи втратила свідомість, треба негайно. «Швидка допомога» ще не прибула, безцінні хвилини спливають. І це при тому, що домедична допомога найбільш ефективна, якщо надана в перші 5 хвилин.


Найперше, чого вчили журналістів, – проводити серцево-легеневу реанімацію. На простирадлі «постраждалий» – спеціальний манекен, який оснащений лампочками. Вони сигналізують, чи правильно масажує його рятувальник и чи вдихає в його легені достатньо повітря. Після демонстрації рятувальних дій та пояснень інструктора Любові Коваль, лікаря місцевого осередку «Червоно Хреста», пробують допомогти постраждалому і журналісти. Виявляється, це непросто. Руки для непрямого масажу серця треба ставити чітко на середину грудини (шукати центральну точку треба по окремим параметрам для жінки і для чоловіка), натискання повинні бути швидкими та плавними одночасно і сягати 4-5 см у глибину грудної клітини. Намагаються виконати все, що треба і головне – не зламати при цьому уявні ребра уявному постраждалому. І розуміють, що запитань в такій ситуації виникає дуже багато. Тут корисним може стати звичайний смартфон та оператор мобільного зв’язку «Київстар», який для своїх користувачів розробив безкоштовний мобільний додаток «Перша допомога». Від початку запуску додатку – 24 квітня цього року – його вже завантажили 5 тисяч користувачів.


– Для кожного лікаря базовий принцип в невідкладній ситуації – не завдати шкоди. Водночас, це не означає «не діяти». З пересічними громадянами – теж саме. Більшість людей, які хочуть допомогти в екстреній ситуації, можуть не мати достатньо знань, і тому нічого не роблять. А завантажений у телефон мобільний додаток завжди буде оперативним і дієвим порадником, – пояснює тренер з надання першої допомоги.

В мобільному «пораднику» є кнопка екстреного виклику швидкої, а також чотири розділи – «База знань», «Лікарні», «Аптечка» та «Важливо» з детальним поясненням, що і як робити з людиною, яка постраждала. Для зручності користувачів всі дані структуровані за 15 категоріями, серед яких – перші кроки в ситуаціях, коли проблема невідома, дії при ранах і кровотечах, отруєннях, опіках, утопленнях, інсультах, інфарктах та інших випадках, що вимагають негайної допомоги. До речі, традиційно для мобільних додатків, розроблених компанією «Київстар», усі вони доступні у відео форматі, і корисні поради можна переглянути на «youtub».


Як розповідає Наталя Дадівєріна, менеджер по зв’язкам з громадськістю компанії, розробки подібного медичного контенту для мобільних телефонів велися давно і не були введені спеціально, коли в нашій країні побільшало громадянських конфліктів. Але життя внесло свої корективи: як ніколи раніше мобільний додаток став зараз у нагоді.

– «Київстар» пропонує прикладні мобільні додатки медичної тематики в рамках своєї соціальної програми «Мобільне здоров’я», – відмічає Наталія Дадівєріна. – В 2013 році українським користувачам стали доступні мобільні сервіси «Моя Зірочка для вагітних», «Моя Зірочка. Перший рік для батьків з дітьми до 1 року» і «добре Бачу» для профілактики зору. А додаток «Перша мобільна допомога» містить базу знань, які дуже потрібні всім. Ми віримо, що ці знання врятують людські життя.

Олена Буевич, фото автора

реклама

Коментарі  

 
+1 #1 абіжений 29.08.2014 15:52
А чогось не всіх журналістів запросили :oops: Це тренінг для ізбраних? :-x
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

bigmir)net TOP 100