Гарячі номера телефонів
Рейдерство у селах України набуло нахабних, бандитських форм. Про це під час прес-конференції в Черкасах, відповідаючи на запитання кореспондента «Прочерку», заявив у п’ятницю голова Аграрної партії Віталій Скоцик.

Скоцик

– Ситуація надзвичайно складна, – наголосив лідер аграріїв. – Остання цифра, яку ми фіксували два місяці тому, це 7,5 тисяч рейдерських атак по Україні за останній рік.

За словами Віталія Скоцика, рейдерство в Україні здійснюється у кількох формах. Якщо спочатку рейдерські атаки були, так би мовити, «вишуканими» – через зміну корпоративної власності, зміну реєстрації договорів оренди, то сьогодні рейдери перейшли до відвертого бандитизму.

– Просто заходять на чужі поля. Автоматчики оточують фермерське господарство чи житло фермера (щоб він не міг вийти з хати), а тим часом його врожай збирають, вантажать на автомобілі та їдуть геть, – розповів пан Скоцик.

За його словами, в деяких областях продати врожай офіційно практично неможливо.

– Ніхто не купляє по перерахунку. Тільки за готівку. Причому нерідко за іноземну валюту. Це називається так: «форма два» – гривня, «форма три» – долари, «форма чотири» – євро. Привозять готівку ввечері, щоб фермер не мав часу довезти її до банку. Як тільки чоловік приносить готівку додому, бандити оточують його хату, вибивають вікна і забирають гроші. У кращому випадку залишають фермера живим. А іноді вбивають. Цієї осені ця форма рейдерства просто накрила країну, – обурюються Віталій Скоцик.

Лідер АПУ констатував, що подолати рейдерство може тільки ефективна судова та правоохоронна система.

– Ми говоримо «владу – громадам»... У більшості країн світу місцева поліція підпорядковується місцевим громадам. У нашому ж випадку, коли атакують фермера, ви поліцію не знайдете і близько. Чому? Тому що з поліцією домовляються «ті хлопці»... Поліція не підпорядкована місцевим людям, і її опорний пункт може бути взагалі в районному центрі за сто кілометрів, – зазначив пан Скоцик.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+5 #2 Автомобіліст 16.10.2017 21:25
А вокруг мертвые с косами стоят... и тишина. Звісно бандитизм у нас процвітає. За декого з бізнесменів чув, чув навіть за держслужбовців, ну тим хай бог простить, але ні за одного фермера, щоб так із автоматами у вікно не чув. Може то він обіцяє, якщо за них не голосуватимуть.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+9 #1 Жити 16.10.2017 16:00
по новому!
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат
bigmir)net TOP 100