реклама
Будівельна компанія надія

На пресконференції 17 липня мер Умані Олександр Цебрій наголосив на важливості здачі в експлуатацію синагоги, яка знаходиться на території міста, де проживають хасиди.

xUman_nahman_900x0_759.jpg.pagespeed.ic.dAwBHM-Sic

Про це повідомляють «Jewish News».

На думку міського голови, синагогу вже давно потрібно було добудувати і ввести в експлуатацію.

– Є на території паломництва синагога, велика синагога, яку не можуть добудувати вже впродовж 15 або скількох там років. Чому її не добудували? Її постійно не хочуть здати в експлуатацію, – сказав Олександр Цебрій. – До речі, її здати в експлуатацію можна тільки на рівні держави, в Києві. Але ніхто не хоче цього робити... Її потрібно було добудувати, здати, і це було б безпечне місце...

Мер також зазначив, що разом з Фондом імені Рабі Нахмана влада міста розв’язує питання зонування території, де живуть хасиди. Крім цього, очільник Уманської міської ради закликав хасидів узаконювати свою власність і будови в зоні паломництва.

Під час цієї самої пресконференції Олександр Цебрій публічно спростував наявність антисемітизму в його заяві щодо можливості обмеження цьогорічного паломництва хасидів, а також підтвердив, що остаточного рішення з цього питання ще немає.

Нагадаємо, раніше мер Умані Олександр Цебрій заявив, що через ситуацію з розповсюдженням коронавірусу цьогорічне паломництво хасидів до могили цадика Нахмана в Умані може бути скасовано. Мер наголосив, що не впевнений, що хасиди будуть здорові й будуть дотримуватися всіх заходів безпеки. У Фонді імені Рабі Нахмана заявили, що мер розпалює міжнаціональний конфлікт напередодні виборів. Натомість, в Об'єднаній єврейській громаді України заявили що цей фонд не відображає позиції всієї єврейської громади і закликали не загострювати ситуацію. Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 17 липня, виступаючи у Верховній Раді, заявив, що уряд всебічно розгляне питання щодо можливості приїзду цієї осені прочан-хасидів на святкування юдейського Нового року – Рош-га-Шана і ухвалить зважене рішення. «Стосовно міста Умань у нас ще є час», – сказав Шмигаль.

реклама


Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
+2 #2 Ан 19.07.2020 23:52
Вже взагалі скоро загарбають наше місто. Пейсаті окупанти. Пріть в свій ізраїль і там живіть собі, плодіться, моліться, скуповуйте землю... А на українській землі вам нічого робити (і це ще м'яко сказано).
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+4 #1 виборець 19.07.2020 12:33
кому треба синагога? хай їдуть в ізраїль там качають права
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

реклама Делікат
реклама

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ