реклама Делікат

Нині в області налічується 85,5 тис. інвалідів, поміж них 3200 – інваліди-візочники, які потребують допомоги та підтримки від держави не лише у грошовому еквіваленті, а й особливого планування житла, облаштування під’їздів будинків, магазинів, аптек, державних установ пандусами, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

– На сьогодні частка осіб із обмеженими можливостями у загальній структурі населення України становить 5,7 % проти 3% у 1994 році. У Черкаській області – 6,7%, – зазначає заступник голови ОДА Тетяна Прітченко. – Але держава постійно піклується про незахищені верстви населення. Недаремно, однією із 17 ініціатив Президента України Віктора Януковича є «Забезпечення всіх інвалідів, які цього потребують, кріслами колісними». Цього року задля цієї мети передбачено понад 614 млн. грн. (удвічі більше, порівняно з 2008 та 2009 роками).

Тетяна Прітченко наголосила також на тому, що в області належна увага приділяється і зведенню пандусів, необхідних для зручного пересування візочників. Зокрема, загальноосвітні навчальні заклади забезпечені ними на 80 відсотків. Вона закликала керівників установ, організацій, підприємств продовжити роботу з облаштування зручних під’їздів для інвалідів.

Вивчення та поширення потребує досвід, напрацьований у ЗОШ №3 м.Черкаси, де функціонує спеціалізований клас для навчання дітей з обмеженими можливостями.

Заступник голови облдержадміністрації відзначила позитивну діяльність ряду реабілітаційних центрів, які працюють у містах і районах області, та громадських організацій, які ініціюють активне дозвілля, сприяють більш комфортному і змістовному життю інвалідів.

З цією метою на Черкащині діє обласна програма «Турбота», розроблена на період до 2014 року. Видатки на її виконання відносяться до захищених статей як Державного, так і обласного та місцевих бюджетів.

При Головному управлінні праці та соціального захисту населення створено спеціальний штаб, який щотижнево здійснює моніторинг потреб інвалідів. Його очолює заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Микола Ткаченко. Він детально поінформував журналістів про те, як в області здійснюється захист інвалідів-візочників та забезпечення їх кріслами колісними.

Микола Михайлович повідомив, що у квітні ц.р. Постановою Кабінету Міністрів України № 321 прийнято «Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та окремих категорій населення». Це дозволяє інваліду самостійно обирати підприємство-виробника того чи іншого типу візка, встановленого йому згідно з довідкою, виданою медичною установою. Дія цього порядку не поширюється лише на осіб, інвалідність яких пов’язана з трудовим каліцтвом, внаслідок нещасного випадку на виробництві або профзахворюванням. Оскільки таких осіб забезпечує технічними засобами Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

Отже, людина може звернутися до місцевих органів праці та соціального захисту населення, де по каталогу має можливість обрати тип та модель саме такого крісла-візка, який їй необхідний.

– На друге півріччя цього року в області зібрано 475 замовлень, з них 261 – ті особи, які отримуватимуть візки вперше (55 %). Ці технічні засоби призначені для пересування як у приміщенні, так й поза ним, а також окремо є дорожні та кімнатні крісла колісні. Термін їх експлуатації – від 2 до 4 років (на дитячі та дорослі відповідно). Їх вартість – від 3 до 5 тис. грн. за дитячі та від 5 до 8 тис. грн. – за дорослі механічні. Візки з електроприводом коштують від 15 до 30 тис. грн.

Заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення ОДА Микола Ткаченко підкреслив, що новизна полягає у можливості індивідуального замовлення розміру візків у залежності від ваги людини.  Доставку крісла колісного до інваліда додому здійснює створений в області з липня ц.р. сервісний центр, який діє на базі Черкаського протезно-ортопедичного цеху. (До речі, цю установу очолює голова Черкаської організації ветеранів Афганістану Олександр Рибченко). Центр працює дуже оперативно, оскільки 27 і 30 липня область отримала візки й дві їх партії (162) відразу почали розвозити до 10-и районів Черкащини.

В області, починаючи з нинішнього року, 700 осіб уже забезпечено кріслами колісними. Протягом найближчого часу ще 475 осіб отримають такі необхідні технічні засоби реабілітації.

Про це інформують в управлінні інформаційної політики та зв’язків із ЗМІ облдержадміністрації.

реклама

Коментарі  

 
+2 #5 Тетяна Новакова 02.08.2012 12:18
"Турбота про людей з обмеженими можливостями - святий обов'язок влади. Та подивіться на діяльність влади ширше, не тільки з позиції отриманих вигод для однієї частини населення. Бо ж суспільство - нероздільне. І люди з обмеженими можливостями знаходяться в одному човні"
Ні, не в одному, візочники - це та частина населення, яка в силу своєї хвороби не може дати собі раду. Тож логічно, що турботу влади вони цінують і вдячні за неї, не ставте Оксано все суспільство і візочників в один ряд - ці обездолені люди борці по життю, не дай Боже нікому бути на їхньому місті. ТІ слава Богу, що влада почала полегшувати долю тих нещасних, на яких таким як Ви начхати, бо ж їх з Ваших слів не треба виділяти зі всього населення. Треба ще й як! Добре, що ви не влада. Ви мабуть крім слова "дай" інших не сприймаєте? Але ж від візка ніхто, Оксано, не застрахований.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #4 Василь 02.08.2012 11:16
Жашківський конюх роздає візки безплатно. А "мамині рушники" тільки приїжають, вивчають ситуацію, обіцяють розбратися і спахають проблеми на місцевий БЮТжет. А де там грошам взятися? Тільки відібрати в шкіл, дитсадків і убогої до нємогу інфраструктури
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #3 Оксана Колісник 02.08.2012 08:23
Цитую Тетяна Новакова:
Цитую Марія:
І все це передвиборчі трюки.

"З усіх насолод, відпущених людині, саме вишукане - ворушити мізками". Пані Маріє, візки інвалідам видаються на термін від 2 до 4 років, до чого сьогодні роздадуть, завтра заберуть? Аби щось написати. До речі з усіх попередників, нинішня влада, як обласна так і міська, найбільше зробила для візочників і не слід це повязувати з виборами...
Турбота про людей з обмеженими можливостями - святий обов'язок влади. Та подивіться на діяльність влади ширше, не тільки з позиції отриманих вигод для однієї частини населення. Бо ж суспільство - нероздільне. І люди з обмеженими можливостями знаходяться в одному човні з тими, хто потерпає від якості доріг, зростання тарифів, навпаки - зниження якості комунальних послуг та погіршення стану житлового фонду. Можна продовжувати цей перелік. Бо ж Ви абсолютно праві, щодо найвишуканішого задоволення.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+1 #2 Тетяна Новакова 01.08.2012 20:06
Цитую Марія:
І все це передвиборчі трюки. Роздадуть сьогодні візки-заберуть завтра все. Це вже переконалися, як працює нинішня влада.

"З усіх насолод, відпущених людині, саме вишукане - ворушити мізками". Пані Маріє, візки інвалідам видаються на термін від 2 до 4 років, до чого сьогодні роздадуть, завтра заберуть? Аби щось написати. До речі з усіх попередників, нинішня влада, як обласна так і міська, найбільше зробила для візочників і не слід це повязувати з виборами. Моя дитина на візку за 12 років в минулому та поточному роках вперше!!! отримала путівку матері і дитини безкоштовно, містом їздить інватаксі яке дуже полегшило наше життя, дітки-візочники отримали триколісні велобайки і тепер насолоджуються їздою поміським паркам, а не сидять цілими днями в візках. Багато справ зроблено і планується зробити в цьому напрямку, нинішня влада дійсно дбає про візочників не словами, а справами.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #1 Марія 01.08.2012 15:42
І все це передвиборчі трюки. Роздадуть сьогодні візки-заберуть завтра все. Це вже переконалися, як працює нинішня влада.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100