Торік черкащанка набиралась досвіду роботи з дітьми та молоддю з соціально вразливих груп в Колумбії. При цьому не забуває і за Батьківщину. Свого часу черкаська лікарня отримувала УЗД апарат та іншу допомогу завдяки небайдужій землячці. Ще колишній заступник голови ОДА зі Сміли Ярослав Березань дякував їй за сприяння в отриманні Черкащиною меддопомоги не на одну тисячу євро.
Сьогодні Інна ділиться досвідом Німеччини в боротьбі з коронавірусом, адже, працюючи в медичній сфері, бачить зблизька як повинна реагувати галузь на виклики.
«Почну із загальних обмежень. Німеччина не стала винятком - університети, школи, театри, бібліотеки, ресторани закриті на карантин. Школярам і студентам надсилають онлайн матеріали і курси відповідно до графіку занять. Перенесені футбольні матчі, концерти, семінари. Всі, хто можуть працювати з дому, переходять на home-office. Супермаркети, аптеки, банки і заправки працюють. У супермаркетах бувають панічні закупи: швидко розкуповують мило, дезинфікуючі засоби, туалетний папір і борошно. Якщо говорити про маски, то в аптеках вже і повсякденних немає, я вже не кажу про спеціальні FFP2 і FFP3. Приладів для вимірювання кисню в крові - пульсоксиметрів і безконтактних інфрачервоних термометрів теж вже немає.
З суботи, 21.03 прем‘єр-міністр Баварії оголосив про обмежений вихід з дому, як один з інструментів гальмування пандемії. Що це значить? Залишати власне житло дозволяється з таких причин:
– необхідні закупи в магазині та аптеках; візит до лікаря; допомога іншим людям; займатися спортом; супровід помираючого і похорон у найближчому сімейному колі; догляд за тваринами. Це все дозволено наодинці або з проживаючими людьми разом. Перукарні і ресторани теж закриті.
Що важливо і головне, на мою думку, це те, що влада говорить з людьми. Існує інформація про ситуація, статистика. Влада, дотримується прозорості в прийнятті рішень і роз‘яснення їх», - зазначає черкащанка.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як наші співвітчизники переживають карантин за кордоном?
«Про економічну підтримку.
Наслідки пандемії відображаються і на економіці. Тому уряд шукає інстременти допомоги державі і містам. Міністр фінансів хоче запустити додатковий бюджет на 2020р. Звичайно, це приведе до державного боргу рекордного рівня, але уряд планує допомогти, бо йдеться про одиночних підприємців і малий бізнес. Також, планується підтримка великих компаній, згідно з закону про створення фонду економічної стабілізації (наприклад: автомобільні заводи, Люфтганза — найбільша німецька авіакомпанія) Лікарні теж потребують особливої допомоги: через перенесені операції не вистачає фінансування. Особливо зараз видно, що вони повинні мати набагато більше інтенсивних ліжок, відповідно, з прилеглими приладами. Найбільше страждають через кризу актори, музиканти…
Федеральний уряд вивчає, як захистити орендарів, як приватних так і комерційних та боржників. У цьому напрямку розробляють програми захисту: Федеральне міністерство юстиції і захисту справ споживачів надають можливість, якщо доведено, що з квітня по вересень 2020р. недостатній період до сплати, - то продовження до сплати можливе до 31 липня 2021 року.
Про медицину. Як же відбувається боротьба з короновірусом у Німеччині?
Спочатку - діагностика. За перших ознак захворювання пацієнт повинен зателефонувати до сімейного лікаря або на гарячу лінію 116 117. Далі вирішується чи необхідно робити аналізи: тест на коронавірус. (На фото) Якщо особа мала контакт з людиною, в якої виявилось позитивний тест на вірус - в цьому випадку теж повідомити свого лікаря або місцевий відділ охорони здоров‘я і самоізолюватись.
Про тест.
Хто повинен зробити тест вирішує або сімейний лікар або клініка, за рекомендаціями Інституту Роберта - Коха — наукової установи, що займається дослідженням вірусу і розробляє методики і рекомендації.
Хто оплачує тест? З 28.02.2020 медичне страхування бере на себе фінансування цього аналізу.
Якщо виявилось, що людина контактувала з інфікованим? Інкубаційний час триває від 8 до 14 днів. Тому SARS-CoV-2 в цей момент неможливо виявити, але інфекція все ж може розвиватися. Тому тестування людей в цей час (до 14 днів) і які не мають симптомів - не є медично корисним. Тож самоізоляція і чекати, що каже лікар. Зазвичай, роблять аналізи після інкубаційного часу, коли в людині проявляються симптоми. Звичайно, не треба забувати, що в багатьох осіб, які позитивні на вірус немає жодних симптомів. Саме тому, мити руки і дистанцію 1,5 -2 тримати повині усі.
Про лабораторію
Зараз лабораторії вже перевантажені. Два тиждні тому, результат приходив за добу. Тепер ми чекаємо, а найбільш, пацієнт - 4-5 днів. На жаль, ще не існує в Німеччині швидкого тесту, який може бути використаним для підтвердження нового SARS-CoV-2 власноруч (аналогічно тесту на вагітність).
Якщо аналіз позитивний, автоматично лабораторія інформує місцевий відділ охорони здоров´я та сімейного лікаря пацієнта. Не хочу повторюватись, але:
У більшості випадків хвороби дуже легкі і у багатьох зовсім відсутні симптоми. Лікування інфекції фокусується на оптимальних підтримуючих заходах відповідно до тяжкості клінічної картини (наприклад: оксигенотерапія, антибіотики для лікування супутніх інфекцій), а також лікування основних захворювань. Конкретно, тобто спрямована терапія проти нового коронавірусу ще не доступна.
Оскільки я працюю як помічник лікаря, то в період пандемії у мене з‘явилось багато нових функцій. Крім медичної бюрократії я також маю контак з пацієнтами, які є позитивні на вірус. Тому, важливо дотримуватись правил і серьозно до цього ставитись. Хочу поділитись одною ініціативою нашого праксису. Попри емоціну напругу, на цих вихідних ми намагались підтримати місцевий відділ охорони здоров’я і показати свою солідарність. Наша команда облаштувала та організувала у дворі -«контейнер», де паціенти з підозрою чи симптомами можуть проходити тест на вірус. Це краще захистить наших інших пацієнтів з різними захворюваннями, більшість яких з групи ризику, бо базове лікування ніхто не відміняв.
На фото фахівець бере тест на коронавірус. Тес, як правило, - це мазок з задньої стінки горла або з носа.
Звичайно, всі ми розуміємо, що це тільки початок і за статистикою Інститу Роберта- Коха через два, три місяці в Німеччині буде не 25 тис. інфікованих, а 10 міл. Тому дуже важливе розуміння кожного. Кожен, дотримуючись правил може рятувати інших.
Про лікарні.
Майже у всіх лікарнях перенесли планові операції, які можна перенести. Організовані спеціальні «корона-ізолятори», підготовлені інтенсивні відділення, переорганізовані також і з інших відділень. Існує план А, план Б ...якщо ситуація, наприклад, розвиватиметься як в Італії та буде виходити з-під контроля. Вже підготовлюють до цього військових, заплановані приміщення для хворих. Зараз головні лікарі багатьох клінік взяли ініціативу і запустили інтенсивний базовий онлай-курс для навчання медперсоналу, як обслоговувати апарати штучної вентиляції легень. Тому медсестри, асистенти не з відділень інтенсивної терапії можуть допомагати в критичній ситуації з хворими. Багато студентів- медиків також долучаються до підтримки лікарень. До речі, вхід відвідувачів пацієнта до лікарні вже заборонено, для його ж безпеки. У деяких лікарнях тест проводять не у самій лікарні, а біля неї, у форматі, так званого: Корона-Тест-Drive. Домовившись телефоном, пацієнт на авто проходить тест, опускаючи тільки вікно.
З кожним днем щось змінюється. Хочу наголосити, щоб ставились до ситуацій серйозно. Фільтруйте інформацію, зараз багато, на жаль, фейків, особливо, часто бачу на українському інформаційному інтернет-просторі. Тому, стежте за перевіреними джерелами. Дотримуючись правил, ви можете врятувати життя собі і іншим.
Де слабша медицина, думаю, там мають бути жорсткіші обмеження. Ми також повинні бути солідарними і відповідальними», - каже черкащанка.
Якщо цікаво, це статистика інтенсивних ліжок, зараз в Німеччині - 40 000, в порівнянні з Італією - 5 000…
Виділення в тексті - від редакції.
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису