реклама Делікат

У Черкасах виділили сектор на кладовищі №8 для поховань померлих від коронавірусної інфекції. Про це Українському радіо Рось розповів директор КП "Комбінат комунальних підприємств" Анатолій Бейн, пише Суспільне.

447ef52c68005543

За словами фахівця Центру громадського здоров’я Сергія Сокура, на сьогодні не підтверджено жодного випадку передачі коронавірусу від неживої людини. Проте, інфекція може залишатись на тілі та одязі померлого, тому необхідно дотримуватись правил безпеки. ВООЗ розробила рекомендації щодо поховання померлих від COVID-19, а головний санітарний лікар України Віктор Ляшко видав розпорядження з відповідними вимогами.

Зі слів директора КП "Комбінат комунальних підприємств" Анатолія Бейна, документом передбачені наступні умови:

- тіло померлого має бути оброблене дезінфекційним хлоровмісним розчином, поміщене у непроникний герметичний пакет-мішок;

- поховання чи кремація здійснюються у щільно закритій труні;

- під час поховання у приміщенні одночасно може перебувати не більше однієї особи на 10 кв. м, відстань між ними повинна бути не менше ніж 1,5 м.

Дезінфекцію тіла померлого, поміщення у герметичний пакет-мішок та у щільно закриту труну здійснюють співробітники моргу. Після чого працівники комунального підприємства, одягнені у спеціальні захисні костюми, перевезуть труну з тілом померлого на кладовище. Після кожного поховання транспортний засіб оброблятимуть хлоровмісним розчином. Нині комунальне підприємство має всі необхідні засоби захисту та дезінфекції.

Для поховання людей померлих від коронавірусної інфекції у Черкасах виділили сектор на 8-му кладовищі. Сама процедура поховання не змінилась.

За словами заступниці міського голови Черкас Людмили Бордунос, мішки для поховань хворих на COVID-19 закуповують за бюджетні кошти. Також розглядається скерування коштів на закупівлю домовин для соціально незахищених верств населення. Послуги з поховань для них КП "Комбінат комунальних підприємств" надає безкоштовно.

За словами посадовиці, місто контролюватиме дотримання правил поховання осіб померлих від коронавірусної інфекції. Рішення про те, що людина померла від COVID-19 або мала підозру на коронавірусну інфекцію ухвалюють лікарі і повідомляють у відповідні служби з поховань.

Правила на поховання у період карантину

Під час прощання з померлим у приміщенні діє обмеження – одна людина на 10 м кв., на відкритій території люди мають дотримуватись дистанції 1,5 – 2 м. Такі правила діють на всі поховання у період карантину, незалежно від того чи померла людина від COVID-19 чи ні.

Церемонію прощання, за словами Владики Черкаського та Чигиринського Іоана, священники проводитимуть не залежно від того, від чого померла людина.

Обов'язок кожного священника - відправити в останній шлях душу померлого. Однак, присутнім на прощанні необхідно дотримуватися правил карантину – зазначив Владика Іоан.

реклама

Інші матеріали по темі:

Коментарі  

 
0 #3 Марина 10.04.2020 13:37
а де знаходиться цей 8й цвинтар?
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
+3 #2 Світлана 10.04.2020 10:34
На костры их, на костры!!! Точно 21 век на дворе?..
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-1 #1 де де 10.04.2020 08:03
Не в Карагандэ же , на обычном кладбище или вы как первобытные из Новых Санжар , будете кричать " Нэ везить сюды цю хворь , спалить йых " хотя вы такие же на самом деле неандертальцы позорные
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

bigmir)net TOP 100