У своєму дописі вона відповідає на головне питання: «що ж робить Німеччина, що відсоток смертності такий низький?»
«За минулі тижні я мала обмаль сну та відчуття, що ми перетворюємося наче у роботів: все стирильно, по команді, чітка готовність, але все таки попри емоційний колапс, намагаємось зберігати « холодну голову».
Тепер, коли про нас пише багато преси, ми наче видихаємо останні краплі нервів. Шлях від ідеї - поставити в нашому районі намет, до результату - був дуже тернистим. Рішення, що саме наш приватний кабінет з цілого району буде фокусуватись на вірусі було неочікуване, але зрозуміле.
Звичайно, було багато перешкод, але ж скільки я навчилась нового. Співпрацювала з військовими, проводила логістику тестів з лабораторіями не тільки з нашого, але й з місцевих приватних кабінетів. Координувала, вивчила поіменно усіх місцевих сімейних лікарів з району, структуру та алгоритм роботи під час пандемії відділу охорони здоров'я, збройних сил, міністерство внутрішніх справ Баварії та ЕДСЗ.
Також мусила ознайомитися з прописами стану катастрофи – як системи запобігання і реагування на надзвичайні ситуації. Вивчила Закон про захист від інфекцій, IfSG, усі 77 параграфів.
Ви запитаєте, навіщо це я вам все описую?
Бо нарешті я маю можливість розповісти, а ви маєте можливість прочитати поміж рядків. Коли все накопичується, а тим паче, коли навколо стільки подається інформації, хотілося б розповісти щось і від себе, як від першоджерела.
Ще цікаво, те, що деякі райони (не скажу за всі) обирають головного лікаря, який відповідальний за координування завдань з пандемії, так званий Versorgungsarzt. Як ви зрозуміли, від району Вайльхайм - Шонгау тепер наш праксис, попри основну роботу, фокусується на короні вірусі.
Багато хто питає, що ж робить Німеччина, що відсоток смертності такий низький? Тут є декілька факторів. Лікарі та вірусологи вважають, що влада почала швидко реагувати і багато проводити тестувань. Виявляти, якомога раніше, щоб пильно вести пацієнтів з групи ризику в яких з різних причин (фізіологічних, патологічних чи штучних) наявна імуносупресія. Також, Німеччина має мережу незалежних лабораторій, які розпочали тестування ще в січні. Завдяки високій лабораторній щільності цей процес простіший. За оцінками, Роберт-Коха Інституту за день в країні можуть перевіряти на вірус 12 000 людей. І ще один фактор: краще медичне обладнання, порівнюючи з Францією, Великобританіє та ін. А ще я бачу, що більшість населення досить дисципліноване та дотримується умов карантину, звичайно, вийнятки теж є.
Від себе можу зазначити, що ми стали піонерами та ініціювали намет у проведення тест драйву «test- drive» по нашій землі Баварія, Вайльхайм - Шонгау району. Перший намет - був більш провокативним, другий - вже військовим та й ще знайшлися спонсори і для контейнеру, який дали на користування без аренди. Обладнавши його, можемо робити там аналізи на антитіла. Наша команда знає, скільки було бюрократичних перешкод. В Німеччині також виявляється є "пейнтбольный м'яч" та й надодачу людська паніка і нерозуміння з якою доводилось конфронтувати. Все доводилося проходити вперше», - зазначає черкащанка та радить всім дотримуватись дистанції, мити руки і берегтися!
реклама
Коментарі
Яке ж ти, "ЗЮ", тупуще все-таки!
Стрічка RSS коментарів цього запису