Староста села розмістив у мережі фото сільських будинків, в які готові заселити людей, що тікають від війни.
У селі Зелена Діброва на Черкащині безкоштовно пропонують цілі будинки для родин, що через війну не мають де жити. Там можна не тільки перезимувати, а й осісти, бо є будинки, які пропонують викупити. Ціни на оселі залишили довоєнні.
Однак місцеві попереджають - умови у селі не курортні, й облаштовувати своє житло переселенці мають самі. Про це йдеться в сюжеті ТСН.
Так, зі своїми пожитками на Черкащину приїхала родина із Гуляйполя Запорізької області. Їхнє рідне містечко - на лінії зіткнення. З березня по ньому щільно гатять окупанти. Росіяни зруйнували все, що там було у сім'ї - олійницю, млин й інше. Уцілів лише КамАЗ, на ньому тепер "кочують" регіонами й везуть нажите.
У Зелену Діброву родина приїхала на запрошення старости Ігоря Щербака, який розмістив у мережі фото сільських будинків, в які готові заселити людей, що тікають від війни. Пост не протримався й дня, як старості почали "сипатися" сотні дзвінків.
Як йдеться у сюжеті, є у селі й будинки, в які пускають з можливістю викупити обійстя. Ціни на будинки, вихваляється староста, тут залишилися довоєнні. Нині тут оселилися приблизно 30 переселенців, більшість після зими планують повертатися додому. Залишатися надовше планують лише ті, у кого все знищено, або мешканці тих населених пунктів, де ще не майорить український прапор.
Мобільний старости села Щербака не замовкає - охочих оселитися тут чимало. Однак одразу всіх він не кличе, з кожним ще буде довга розмова:
"Я запитую, скільки членів родини, якого віку люди, чи потрібна робота, бо у нас важко з роботою, чим ми можемо їм допомогти".
До війни у Зеленій Діброві було приблизно 400 місцевих жителів. Усі вони не проти сусідів-переселенців й навіть на початку готові допомагати усім. Але староста попереджає - тим, хто приїде, потрібно буде працювати самим.
Як раніше повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, в Україні зареєстровано 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Робота для ВПО – кого потребує Черкащина?
Житло для ВПО – де живуть переселенці?
Гуманітарна допомога ВПО – як отримати?
Соціальний захист ВПО – де шукати допомоги?
реклама
Коментарі
Стрічка RSS коментарів цього запису