Презентація відбулася в «Новій Добі», повідомила у «Фейсбуці» головний редактор видання Тетяна Очеретяна. «Думаю, що декілька примірників ми передамо Навчально-науковому інститутові історії і філософії ЧНУ ім. Б. Хмельницького», – додала Тетяна Борисівна.
Лев Хмельковський також розповів присутнім, що він працює над книгою про український меморіальний цвинтар у США, яка вміщуватиме описи понад 4 700 захоронень, в тому числі і уродженців Черкащини.
Черкаська обласна організація Національної спілки краєзнавців України традиційно підбивала підсумки року прес-центрі видання, повідомив у «Фейсбуці» голова організації Василь Мельниченко.
Сам Василь Миколайович, його заступники Валентин Лазуренко і Сергій Ганницький та цьогорічний лауреат обласної премії імені Михайла Максимовича Лариса Синявська розповіли про краєзнавчі видання, які побачили світ у 2018 році. Серед них ґрунтовна книга «Глибочок на Гірському Тікичі» Івана Нерубайського, за яку він удостоївся Всеукраїнської краєзнавчої премії імені Дмитра Яворницького 2018 року, книги городищенського краєзнавця Володимира Чоса. Про книгу «Бандури пісня недоспівана...» присвячену бандуристу, педагогу і громадському діячу Михайлу Злобинцеву (1883-1937) із Золотоноші розповіла співавтор книги Лариса Синявська. Сергій Ганницький охарактеризував іміджево-презентаційне видання до 100-річчя Черкаського обласного краєзнавчого музею. Своє презентаційне видання «Черкащина – земля прадавня, щедра і свята» представив Василь Мельниченко. Він також репрезентував присутнім черговий номер журналу «Краєзнавство Черкащини».
У 2019 році облорганізація НСКУ до свого 30-річчя планує провести науково-практичну конференцію з історії краєзнавчого руху на Черкащині, низку просвітницько-виховних заходів.
Серед пам'ятних дат наступного року було названо 65-річчя утворення Черкаської області, 100-річчя Державного архіву Черкаської області; 25 років заснування обласної краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича; 430-років з часу заснування м. Чигирин; 330-річчя першої письмової згадки про Драбівське поселення; 75 років Корсунь-Шевченківської наступальної операції; 100-річчя від дня народження Катерини Логвинівни Ющенко (уродженки м.Чигирина, творця першої в світі ЕОМ); 60-років з часу затоплення сіл Черкащини водами Кременчуцького водосховища; 30 років музею «Кобзаря» в Черкасах; 300 років від дня народження Данила Кушніра (релігійного діяча, який зарахований до лику святих, уродженця с. Мліїв Городищенського району) та інших пам'ятних дат Черкащини.
Фото: Фейсбук / Василь Мельниченко, Тетяна Очеретяна
реклама