«Сьогодні День Героїв Небесної Сотні - сумна і світла дата. Небесне воїнство поповнилося янголами п’ять років тому, коли люди різного віку, національності та віросповідання пліч-о-пліч стали у проломі за свободу і гідність, за право нашої держави бути повноправним членом єдиної європейської сім’ї, могутньою і незалежною країною. Подвиг Героїв Небесної Сотні надихнув на боротьбу з російською агресією сотні тисяч українців. І ми схиляємо голови, віддаючи глибоку шану всім, хто поклав своє життя за свободу рідної землі», – пише на своєму сайті секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов.
Через помсту за вбитого, Маньківку вважали тоді ще однією «гарячою точкою» України. Напередодні, 19 листопада 2014 року надвечір сталася трагедія: один із відчайдухів намагався зупинити дорогий автомобіль, який проігнорував вимогу зупинки на КПП. Машиною його збило насмерть. Трагічно і прикро те, що у вбитого залишилася дружина і двоє доньок.
Подія не зупинила решту селян. Машини на північ вони пропускали лише після того, як пересвідчаться, що там немає силовиків. Якщо виявляли підозрілі автомобілі – закидували коктейлями Молотова, що і сталося з одним з автобусів, де їхали співробітники податкової міліції з Криму.
Згодом про загорання транспорту звітували рятувальники...
Поряд з тим, прокурор області Геннадій Дем’яненко дякував черкащанам за витримку.
У кого урвалася витримка, то це в звенигородчан. Вони побили 5 автобусів з тітушками.
Відгукнувся майдан і в світі. Так, Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) повідомив про тимчасове припинення своєї діяльність на території України.
У Черкасах через жалобу приспустили прапори на забарикадованій ОДА. Черкащани активно здавали кров...
А неподалік від центру, у дворі Управління СБУ в Черкаській області люди, одягнуті в камуфляж, палили документи. Водночас у прес-службі Управління СБУ в Черкаській області повідомляли, що про факт спалювання чогось на території їм невідомо, хіба що це може бути «технічне сміття»…
Сама ж охорона в будівлі СБУ дуже агресивно реагувала на черкаських журналістів
Десь в паралельній реальності регіонал Володимир Зубик вслід за колегою по партії Валентином Ничипоренком вийшов з Партії регіонів.
Заяви робив і регіонал Антон Яценко, але не про вихід з ПР.
Зате про вихід з ПР повідомив також мер Звенигородки Олександр Саєнко.
Єпископ євангельської церкви «Благая вєсть», депутат обласної ради від Партії регіонів Юрій Бієвець того дня також подав заяву на вихід з фракції ПР.
Під вечір правляча коаліція взагалі посипалася. З ПР таки вийшов Геннадій Бобов - ще один черкаський мажоритарник.
Голова Громадської ради Черкас, почесний президент ПАТ «Азот» Валентина Жуковська, яку свого часу намагалися зробити народним депутатом від Черкас, запропонувала допомогу постраждалим на майдані.
Банкомати в цей час не видавали черкащанам гроші. Утворилися черги. Напруга дійшла крайньої межі.
У будівлі прокуратурі вирішили від гріха подалі забарикадуватися також, як і в ОДА... Проте відмазку придумали не дуже переконливу, мовляв, ремонт.
На вулицях міста Черкаси було помітне пожвавлення. Повідомлення залишити місця роботи отримали працівники торговельних центрів. Так, наприклад, через події в місті закривають ТРЦ «Хрещатик-Сіті». Через це скасовують заняття в танцювальних школах, що там знаходяться. Традиційний для того часу мітинг на площі Тараса Шевченка розпочався молитвою. За словами Іоана, церква вперше вирішила не молитися за владу.
Поки одні мітингували, інші спустошували полиці магазинів. Розгрібали все найнеобхідніше.
Анатолій Бондаренко, тодішній очільник обласного осередку партії "Батьківщина" повідомив людям, що опозиція спільно з Правим сектором переходить "до більш рішучих дій". Він анонсував створення КПП на виїзді з міста.
Заступник начальника управління-начальник міліції громадської безпеки Володимир Іващенко повідомив на мітингу на Театральній площі, що черкаська міліція захищати насамперед народ.
Це було якраз перед сумнозвісним побиттям черкаського фотографа Ігоря Єфімова та активістів на дамбі... Врешті інформація про побиття на дамбі таки стала темою усіх ЗМІ. А в міліції скажуть, що "Беркут" не бив, а відбивався.
А на майдані в столиці в цей час упізнавали жертв режиму Януковича. Зокрема, виявили вбитого черкащанина - Пасхаліна.
Пізно ввечері у Києві депутати ВРУ підтримали постанову в цілому, яка ставить на меті зупинення вогню та повернення всіх силовиків в казарми. За таку постанову з поправками Литвина і Порошенка проголосували 236 депутатів.
Політична криза охопила наступного дня Черкаську міську раду...