реклама Делікат

Минулий рік був багатий на резонансні події. «Страйки» перевізників, замерзання Сміли, вбивство Сергія Гури, зміна голови ОДА й черкаського міськвиконкому, перші вибори у 27 об'єднаних територіальних громадах і безліч інших важливих подій – здається, що все це не могло вміститися в 365 днів року, що минає. Але таки вмістилося! «Прочерк» підбиває підсумки 2018 року, який уже незабаром стане історією.

IMG_20181226_131419

Скандали року

«Страйки» перевізників

Однією з найскандальніших подій року для Черкас став тиждень без маршруток.

Нагадаємо, черкаські перевізники ще рік тому вимагали підняти вартість проїзду в автобусах із 4 до 5 гривень. Проте виконком міськради довго відмовлявся це робити. 27 лютого 2018 року в сильний мороз усі 8 приватних перевізників зняли свої автобуси з маршрутів, і кілька годин ситуацію в місті рятували тільки комунальні тролейбуси.

a2abd44a637bfa0af99176f672238488

Після цього міськвиконком відмовився розглядати регуляторний акт про вартість перевезень, наполягаючи на тому, що спочатку потрібно поліпшити якість обслуговування пасажирів. 9 липня перевізники повідомили, що з 14 липня припиняють перевозити пільгові категорії громадян, однак згодом від цієї ідеї відмовилися і навіть вибачилися перед пільговиками.

9 листопада адвокат перевізників Валерій Макеєв повідомив «Прочерку», що починаючи з неділі 11 листопада в Черкасах висока ймовірність зупинки руху міських автобусів. Ранок 11 листопада черкащани очікували на переповнених зупинках: починаючи з цього дня містом курсували лише тролейбуси, які працювали в посиленому режимі. Також черкаських пасажирів перевозили приміські маршрутки. Окрім того, черкащани гуртувалися через соцмережі і підвозили одне одного на роботу, а подекуди водії просто спинялися на зупинках і пропонували людям під’їхати додому.

Компромісу довго досягти не вдавалося – виконком відмовлявся підняти вартість проїзду в маршрутках. Водночас, він установив із 1 грудня новий тариф на проїзд у тролейбусі – три гривні замість колишніх двох гривень.

Лише 16 листопада ввечері рух маршрутних автобусів вулицями Черкас відновився. Із керівництвом Черкас було досягнуто домовленості, що з 19 листопада, після ухвалення відповідного рішення виконкомом, маршрутки їздитимуть вже по 5 гривень. Так і було зроблено. Також було підписано договори з перевізниками. Весь перелік пільгових категорій, який існував до цього, було збережено. Також для дітей з'явилася можливість купити пільговий проїзний на місяць за ціною 120 гривень на один маршрут.

14 грудня виконком на своєму засіданні схвалив концепцію транспортної реформи в Черкасах. Єдина транспортна компанія, електронний квиток та нова схема маршрутів – усе це ввійшло в концепцію розвитку міського пасажирського транспорту до 2022 року.

Замерзла Сміла

2018 рік мало не став роком трагедії цілого міста – Сміли.

Уже минулої зими в місті то вмикали, то вимикали опалення. Причина – борги підприємства «Сміла Егергоінвест», яке збирало з містян плату за опалення, проте постачальникам газу гроші не перераховувало. «У Смілі сформувалося об’єднання господарських суб’єктів з місцевою владою, яке вирішило не платити за енергоресурси», – сказав у інтерв'ю «Прочерку» голова правління ПАТ «Черкасигаз» Сергій Буян. Тож уже влітку – на початку осені було зрозуміло, що опалювальний сезон у місті вчасно не почнеться.

Із настанням холодів у Смілі було зупинено навчання школярів, у лікарнях - припинено планову медичну допомогу. Йшлося про запровадження у Смілі надзвичайного стану.

Сміляни не раз висловлювали своє обурення на масових акціях протесту. Вони вимагали подати в місто тепло й не «навішувати» на нього борги «Енергоінвесту».

Фото Сміла.ua

Для розв'язання проблеми в Смілу приїжджали представники Кабінету Міністрів України й політик Юлія Тимошенко.

Врешті втрутитися у ситуацію мусив Президент України, який розпорядився негайно ввімкнути у Смілі тепло. Петро Порошенко дав завдання новому голові Черкаської ОДА Олександрові Вельбівцю врегулювати ситуацію зі Смілою.  «Якщо потрібно, перенесіть туди свою приймальню!» – закликав Президент.

Урешті місто таки мусило гарантувати виплату боргів «Енергоінвесту», хоча при цьому держава та область і обіцяли надати Смілі допомогу у виплаті цих коштів.

Увесь рік у місті тривала колотнеча у владних органах. Нагадаємо, Смілянська міська рада 16 листопада минулого року проголосувала за звільнення пана Федоренка з посади секретаря міськради (а відповідно, на той час, і в.о. міського голови). 30 серпня Смілянський міськрайонний суд поновив Віктора Федоренка на посаді секретаря міської ради. 27 листопада відбулось судове засідання, на якому міського голову Сміли Олексія Цибка відсторонили від посади. Внаслідок цього місто знову залишилось без мера, і ним керує за посадою секретар міськради. 7 грудня Віктор Федоренко власним розпорядженням звільнив діючого секретаря міської ради Костянтина Синьогуба і призначив себе, відповідно до рішення обласної виконавчої служби.

Перипетії з Черкаським міськвиконкомом

У верхівці черкаської міської влади також було неспокійно. Через політичні чвари між прихильниками і супротивниками міського голови Черкас Анатолія Бондаренка виконком міськради довго не міг зібратися навіть для того, щоб ухвалити проект бюджету на 2018 рік. Через це бюджет було офіційно схвалено лише 29 січня.

Тим часом, старий виконком було відправлено у відставку й розпочалися дискусії про його новий склад. Анатолій Бондаренко пропонував свої кандидатури, а тодішній секретар міськради Олександр Радуцький – свої. Депутат Павло Карась навіть назвав сам інститут виконкому «радянським анахронізмом». У політичний процес міської влади втрутилася громадськість.

Стопкадр з відео Інфомосту

Був момент, коли міська рада, вважаючи себе неспроможною сформувати новий виконком, проголосувала за саморозпуск. Шальки терезів схилилися в бік міського голови лише після того, як йому вдалося заручитися підтримкою «Свободи». Як наслідок, цю політичну силу в новому виконкомі представляє троє свободівців, із них двоє – заступники міського голови. Новий виконком було сформовано 6 лютого.

«Канівська сесія» і протистояння в міськраді

Проте, перемога міського голови Анатолія Бондаренка була не остаточною. Вже 30 березня на підприємстві «ТЕМП» відбулися громадські збори щодо відкликання п’ятьох депутатів Черкаської міської ради з опозиційних фракцій, які перед цим прийняли пропозиції міського голови щодо працевлаштування. Йдеться про Альону Цегвінцеву, Тетяну Чорнобіль, Максима Шадловського, Віталія Косяка та Максима Скорика. Після цього розпочалася тривала боротьба в ТВК та судах щодо правомочності відсторонення депутатів. Тим часом, вони продовжували брати участь у сесіях.

22 серпня в Каневі було несподівано скликано сесію Черкаської міськради, в якій змогли взяти участь лише прихильні до міського голови Анатолія Бондаренка депутати. Через це обласна прокуратура звинуватила мера в штучному перешкоджанні роботі депутатів і оголосила йому підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Згодом пану Бондаренку було вручено ще одну підозру.

eec8c6ef7067da7af06c3c4f37f93c49

Після цього між міським головою Анатолієм Бондаренком і обласним прокурором Сергієм Овчаренком розпочалася серія публічних перепалок, в якій Бондаренко та його політична сила ВО «Батьківщина» звинувачують прокуратуру в політичному переслідуванні, а Овчаренко «Батьківщину» – у зловживанні політикою.

Втім, усунути Бондаренка з посади міського голови так і не вдалося.

Відставка року

Проте своєї посади позбувся голова Черкаської облдержадміністрації Юрій Ткаченко, який очолював область із 15 вересня 2014 року. Згодом Президент призначив Юрія Олеговича своїм радником. Незважаючи на відставку, черкаські оглядачі пророкують першому післямайданному керівникові Черкащини гарне майбутнє.

Під час свого візиту в Черкаси Президент Петро Порошенко призначив новим головою ОДА Олександра Вельбівця, який перед цим обіймав посаду голови обласної ради. 20 листопада він вручив новому очільникові Черкащини посвідчення.

7eb84e785bfd37dbd42b0e78c4b97a26

Цікаво, що вже в перші дні після призначення Олександр Іванович здивував своїм несподівано жорстким стилем керівництва.

542d6acdaf0bdcd5dae36cbb3878df1a

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Інтерв'ю Олександра Вельбівця «Прочерку»

Кримінальні події року

Убивство року: загибель Гури

Однією із найбільш резонансних кримінальних подій року стало вбивство Сергія Гури – депутата Черкаської обласної ради від ВО «Батьківщина», колишнього заступника міського голови Черкас Анатолія Бондаренка.

24 травня року близько 18:00 надійшов виклик у поліцію, в якому йшлося про невідому особу, що має при собі 2 гранати, пістолет, ймовірно ще боєприпаси та зачинилась в одному з офісних приміщень по вул. Хрещатик 221 у Черкасах. Всередині відбулася перестрілка. Сергій Гура загинув, а нападник – колишній його охоронець і партнер по бізнесу – потрапив у лікарню. Заступник міського голови Черкас Ігор Волошин зазначив, що Сергій Вікторович був авторитетною людиною. А міський голова Черкас Анатолій Бондаренко звернувся публічно до керівництва держави, закликавши навести лад в місті.

bae5b332c6b323f38bec4485be2fe6a1

Тим часом, затриманий нападник Микола Гончар розповів правоохоронцям, що із убитим його поєднували більше 30 років товаришування, хрещені діти та кров – зі слів затриманого, Гура в нього на очах 15 років тому застрелив свою дружину. На вказаному місці за цвинтарем і сміттєзвалищем у лісі поблизу села Леськи слідчі справді знайшли людські рештки.

Напад на Павла Карася

Ще однією резонансною кримінальною подією 2018 року став напад на депутата Черкаської міської ради від ВО «Черкащани», директора КП «Черкаситеплокомуненерго» Павла Карася.

У ніч проти 29 серпня на територію домоволодіння в селі Геронимівка, що належить Павлові Миколайовичу, вдерлися невідомі. Зловмисники в масках зв’язали депутата і, завдаючи йому фізичного болю, заволоділи його майном, а саме: близько 200 тисячами гривень та двома автомобілями марки «Ніссан XTRAIL» та «Міцубісі Лансер».

43db6339b77385daf6adac05b962ebb3

– У мене можуть бути якісь здогадки, але рішення і остаточне покарання винних – це прерогатива слідчих органів і суду, – сказав Павло Карась під час прес-конференції. – Це не моя прерогатива. Але те, що відбувається в місті Черкаси, це – не політика, це не економіка, і це, вибачте, абсолютно ненормальні речі... Просто якщо хтось думає, що те, що відбувається в Черкасах, стосується лише Карася, він сильно помиляється. Завтра прийдуть до вас. Коли ви зробите щось не так, як комусь подобається. Або якщо хтось вважає, що має бути саме так.

Справу про напад на депутата так і не було розкрито. А для Павла Карася, який залишився без машини, «Черкаситеплокомуненерго» взяло в оренду автомобіль Mazda СХ-5.

Справа про вбивство журналіста Василя Сергієнка

Справа корсунського журналіста Василя Сергієнка, якого знайшли вбитим зі слідами насильницької смерті у Виграївському лісі ще 5 квітня у 2014 році, тягнеться ще й досі.

За версією слідства, підозрюваний Вадим Мельник 4 квітня 2014 року в місті Корсунь-Шевченківському віддавав накази двом групам чоловіків, щоб ті викрали та у подальшому вбили журналіста та громадського діяча Василя Сергієнка.

У листопаді 2018 року за наполяганням адвокатів суд мало не випустив обвинувачених з-під варти, що викликало обурення і у громадськості, і у поліції. Але у справу пообіцяв втрутитися Президент Петро Порошенко. Обвинувачених залишили під вартою.

Трагедії року

Нові втрати на фронті

На жаль, 2018 рік відзначився новими смертями українських воїнів у війні на Сході. За інформацією з обласного військкомату, цьогоріч в Операції об’єднаних сил загинуло 18 бійців із Черкащини. Пішли з життя Герої Вітчизни Михайло Дімітров, Володимир Шамчук, Артем Жовтобрюх, Геннадій Немцов, Едуард Федоров, Сергій Жук, Тарас Проценко, Сергій Дронов, Володимир Ткачов, Валерій Поліщук, Антон Моспан, Сергій Гаркуша, Олександр Коломієць, Ігор Французан...

cca45b85fb8e8d6bb81775dc761a30da

А льотчик з Умані Іван Петренко загинув під час навчань «Чисте небо».

Смерть дитини в санаторії

У Черкаському санаторії «Сосновий бір» уночі 18 серпня померла 13-річна дівчинка. Після дискотеки їй стало зле. Лікарі закладу намагалися самотужки надати їй допомогу, а «швидку» викликали через 40 хвилин, коли дитина вже знепритомніла. Парамедики майже годину намагалися реанімувати її, проте марно. Причину смерті дитини так і не було встановлено.

Серія трагічних ДТП

На жаль, 2018 рік був затьмарений цілою низкою трагічних дорожньо-транспортних пригод.

Так, 17 червня на дорозі з Черкас до Сміли «Mercedes-Benz» на смерть збив велосипедиста. Ймовірною винуватицею ДТП є підприємиця, колишній депутат облради. Про підозру їй так і не було оголошено.

А 24 липня в Черкасах на перехресті вулиць В’ячеслава Чорновола і Чайковського сталася ДТП, внаслідок якої загинули жінка і її 4-річний син. Як з'ясувалося згодом, це була сім'я черкаського поліцейського. Ймовірного винуватця затримано.

450a026ece6bb381705bbad91b41dc8d

Надзвичайні події року

Отруєння дітей у 8 школі

8 травня під час лінійки в черкаській школі №8 дітям стало зле. Було госпіталізовано 53 дитини і 4 вчителя. До Черкас прибули Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман і в.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

763718108b7085eb49aecc266c6da9fe

Незважаючи на те, що до розслідування події було залучено київських та іноземних фахівців, причину того, що сталося, встановити так і не вдалося.

Пожежа в Золотоноші

11 травня в Золотоноші горів гральний заклад, двоє людей загинуло (один чоловік - відразу, другий помер згодом), ще двоє отримали опіки. Від пожежі постраждала також музична школа, розміщена в цьому ж приміщенні, і її довелося відновлювати із залученням меценатських коштів. Поліція повідомила, що затримала ймовірних підпалювачів.

Бійка на стадіоні

19 травня на Центральному стадіоні в Черкасах під час матчу між командами «Черкаський Дніпро» і «Суми» сталася бійка між черкаськими футбольними фанатами і поліцією.

26 осіб було затримано, поліція відкрила кримінальне провадження.

Проекти року

Гімнастичний зал у Черкасах

Гімнастичний спорткомплекс у приміщенні колишнього кінотеатру «Мир», який мав запрацювати ще у 2016 році, після численних скандалів та кримінальних справ таки було відкрито 30 вересня.

1081d00f36387800b9f580e138e7d563

Незважаючи на те, що відкриття відбулося в урочистій обстановці, незабаром з’ясувалося, що його так і не здано в експлуатацію, а отже проводити заняття з дітьми там не можна. Нарешті, батьки юних гімнастів умовили депутатів міської ради дати дозвіл на заняття в новому спорткомплексі.

Колесо огляду

Колесо огляду в черкаському парку «Сосновий бір» нарешті почали встановлювати.

0e68131c2af5d0e3a351a1f7a9e35228

Нагадаємо, такий атракціон у парку вже діяв, але у 2008 році через аварійний стан його довелося демонтувати.

У 2016 році депутати Черкаської міськради виділили кошти на придбання та встановлення нового колеса, виготовлення якого було замовлено на одному з підприємств Вінниці. Воно мало запрацювати навесні 2018 року, потім термін відсунули на осінь 2018 року. Проте згодом з’ясувалося, що грошей на встановлення атракціону бракує. Розпочалися скандали і взаємні звинувачення протидіючих фракцій міськради. Втім, майданчик під колесо залито і монтаж самого атракціону розпочався.

Ковзанка на Центральному стадіоні

На Центральному стадіоні Черкас запрацювала нова зимова ковзанка «Слайз». Облаштували її за європейськими стандартами на площі 56 на 26 метрів. Випробувати крижаний майданчик усі охочі зможуть у будь-який день тижня – із десятої ранку до десятої вечора. Одночасно на ньому зможуть перебувати до півтори сотні людей.

dc7cf205c9e1e8225d2f752e26143651

Перебудова корпусу ЧНУ

Нарешті розпочато відбудову лівого крила навчального корпусу Черкаського національного університету ім. Б.Хмельницького. Тут ще 1990 року сталася пожежа.

DtuqEmiX4AA_l_Q.jpg large

На початку листопада старі стіни було знесено, роботи зі спорудження оновленої будівлі розпочалися.

Невдалий проект року

Низка проектів, запланованих на цей рік, так і залишилися нереалізованими. Зокрема, в Черкасах поки що не буде Палацу спорту, який планували побудувати на місці колишнього військового полігону і на який місто спочатку спочатку виділило, а потім додало коштів. Політичні супротивники у міськраді звинуватили в провалі проекту один одного.

Позитиви року

Рекордний футбольний матч

На Центральному стадіоні у Черкасах в День незалежності 24 серпня зареєстрували новий рекорд України з найтривалішого футбольного матчу. З рахунком 109:109 закінчився цей матч, який тривав рівно добу. Наймолодшим гравцем став 8-річний Олександр Дорошенко, найстаршою – 72-річна Любов Наритнік. 100-ий гол забив Владислав Міхно. Найбільше часу на полі провів Олександр Дяк.

640x480-images-news-082018-.thumbs-0f3e95eb9e3451e2b839cf89dac4adcd_930_0_0

Висяча скульптура

19 травня біля Черкаської обласної філармонії було відкрито скульптурну інсталяцію «Висока нота», встановлену на висоті близько 7 м на спеціальному дроті. Кошти на встановлення скульптури виділили меценати, а виконав її київський митець Олександр Лідаговський.

fc17c6e1567b47d27b4a0837872b703f

Черкаська скульптура ввійшла до ТОП-10 найбільш вражаючих скульптур-ілюзій за версією «24 каналу».

Свято Піддубного

Після дворічної перерви (попереднє свято відбулося в 2016 році) в Красенівці Чорнобаївського району чимало гостей зібрало традиційне Богатирське свято пам’яті Івана Піддубного. Понад три тисячі відвідувачів приїхали 18 серпня у Красенівку на Чорнобаївщину, де удвадцятьп’яте зібралися найкращі борці України, щоб не лише позмагатися, а й відзначити 147-му річницю славетного колеги.

48efdd216fbb300ff908f5cbb14249f4

Виставка Родена

Виставка одного з найвідоміших митців у історії людства – Огюста Родена відбулася в Черкаському обласному художньому музеї. Організатор виставки, президент Фонду гуманітарного розвитку України, уродженка Черкас Наталія Заболотна наголосила, що виставку проводять із конкретною метою: кошти за квитки буде передано на ремонт Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута.

71a72ccfbf82271ff2bf9963fa0a0f78

Спортивні перемоги

Уперше в історії баскетбольна команда «Черкаські мавпи» 1 травня здобула золоті нагороди чемпіонату України Суперліги Парі-Матч. На пошану команді на флагштоці біля Черкаської міськради 3 травня замайорів прапор команди.

Хлопці та дівчата з Черкащини у жовтні успішно виступили на Юнацьких олімпійських іграх в Аргентині. Так, черкащанин Іван Тищенко здобув золоту медаль в академічному веслуванні, ще один черкасець Назар Чепурний здобув у спортивній гімнастиці срібло і золото. Також стало відомо, що Анастасія Деркач з Корсуня-Шевченківського посіла 10 місце у штовханні ядра, що також досить непоганий результат.

А черкащанка Оксана Оробець 17 листопада здобула золото на чемпіонаті світу з жіночого фітнесу серед Elite Pro спортсменів. Змагання проходили в Пекіні.

640x430-images-news-112018-c810352cbddce890fa1fc2298a251203

«Прочерк» вітає всіх своїх читачів із Новим Роком та святом Різдва! Зичимо цікавих і позитивних новин, успіху та любові, миру і тепла і, звісно, міцного здоров’я!

реклама

Коментарі  

 
-1 #4 Ден 14.01.2019 08:43
Ченчик, навпаки, оптимізм наступає, бо томос-тури, армовіри та зима скоро закінчаться, прийде весна і вибори, а з ними і надії на кардинальні позитивні зміни в країні.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-3 #3 оргкомитет перехода 100 03.01.2019 13:21
вместо того чтобы хотить с факелами и пугать добропорядных мiстян
уже бы записывались добровольцами в керченский поход,а то глядишь зима закончится и не оценят любители бандеры теплых русских батарей.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #2 ченчик 31.12.2018 09:55
Ніякого сталого позитиву не видно, але вже те добре,що хоч гірше не стало. Песимізм наступає, хоча хочеться сонця..............
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 
 
-2 #1 Оргкомитет 31.12.2018 08:54
Обьявление
Набираются родственники тех пересiчних громадян,якi за 100 тыс гривен,пожелают отправить их в 100 путешествий через керченский пролив,а затем посидеть в российской тюрьме,где теплые батареи и круглые сутки играет "Русское радио".
Семен Полторак.
Цитувати | Поскаржитись на коментар
 

Додати коментар

Звертаємо Вашу увагу, що "Прочерк" - це майданчик коректних дискусій!

Цікаві новини звідусіль

реклама Делікат

bigmir)net TOP 100